Barselona: 10 svarbiausių lankytinų vietų

Autorius: Kelionių manija , 2014, Rugsėjo 16d.

Katalonijos sostinė ir vienas iš populiariausių turistų lankomų miestų Ispanijoje – tai charizmatiškoji Barselona. Sunku vienareikšmiškai pasakyti, kur slypi šio kosmopolitiško miesto patrauklumas. Tačiau ne tik Barselonos architektūrosįžymybės traukia lankytojų dėmesį. Šio miesto restoranai, barai ir naktiniai klubai visuomet pilni žmonių.

Barselonos senamiestyje gausu istorinių pastatų, vis dėlto, miestą labiausiai garsina 19-20 a. sandūroje pastatyti modernizmo (Art Nouveau) stiliaus pastatai. Dabartinės Barselonos vietoje miestą 3 a. pr. Kr. įkūrė romėnai, pavadinę jį Barcino.

12-15 a. Barselona buvo svarbus Virduržemio jūros uostas ir prekybos centras, bet vėliau miesto ekonominė reikšmė sumenko. Tik 19 a. prasidėjo kultūrinis atsigavimas, o 20 a. pradžioje kūrusio žymaus architekto katalono Antonio Gaudi statiniai (Casa Mila, Casa Batllo, Sagrada Familia ir kt.) išgarsėjo pasauliniu mastu ir buvo įtraukti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Žymiausios lankytinos vietos Katalonijoje
Barselonos įžymybės:

1.Gotikinis kvartalas

Gotikinis kvartalas (Barri Gotic) – tai Barselonos istorinis centras, vieta, kurioje romėnai 3 a. pr. Kr. įkūrė savo koloniją, vėliau išaugusią į miestą. Dabartinėje Placa de Sant Jaume aikštėje kadaise buvo romėnų forumas.

18barselona-bari.jpg
2.Miesto istorijos muziejus

Placa del Rei aikštėje esančiuose 13 a. Karališkuosiuose rūmuose (Palau Reial) įrengtas miesto istorijos muziejus. Įdomi ekspozicija, kurią galima apžiūrėti rūmų požemiuose vaikštant specialiai įrengtais liepteliais, tiesiai virš daugiau nei 2000 metų senumo liekanų: tai romėnų įkurto Barcinopamatai ir sienos, išlikę keli metrai žemiau dabartinio miesto gatvių lygio.
3.Barselonos katedra

Barselonos katedra, esanti Gotikiniame kvartale, yra puikus gotikinio meno pavyzdys. Ši katedra buvo pradėta statyti 1298 m., o užbaigta tik 19 a. Katedros skliautuotų lubų aukštis siekia 26 m, o navoje yra 28 šoninės koplyčios.

18barselonos-katedra.jpg

Barselonos katedra
4.Sagrada Familia bažnyčia

Barselonos simboliu tapusi Šv. Šeimos bažnyčia (Temple Expiatori de la Sagrada Familia) iki šiol dar nepabaigta, nors jos statybos buvo pradėtos 19 a. pabaigoje. Ši bažnyčia, galima sakyti, buvo žymiojo Antonio Gaudi gyvenimo statinys: jo statybų aikštelėje garsusis katalonų architektas praleido 14 metų. Įėjimas į neįprastų formų bažnyčios vidų yra mokamas (nuo 15 EUR), be to, prieš patenkant dar teks atstovėti nemažą eilę.

18barselona-sagrada.jpg
5.La Rambla

Tai be jokių abejonių garsiausia gatvė ne tik Barselonoje, bet ir visoje Ispanijoje. Muzikantų, mimų, prekiautojų bei praeivių šurmulys čia nerimsta ištisą parą. Tačiau lankantis La Rambla reiktų būti ypatingai budriems. Barselona garsėja kaip pasaulio kišenvagių sostinė. O La Rambla kartu su savo dėmesį prikaustančiomis atrakcijomis – ypatingai gera vieta apsukriems šios srities specialistams pasireikšti. Slampinėdami šia gatve užsukite į La Boqueria, spalvingą ir kvapnų maisto turgų. Taip pat šioje gatvėje galima pamatyti vieną iš Antonio Gaudi šedevrų – Palau Güell rūmus, pelniusius tarptautinį pripažinimą.

6.Park Güell

Güell parkas – tai nuostabus Antonio Gaudi kūrinys, įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Čia vyrauja keisti pastatai, puošti spalvingomis kolonomis, mozaikomis bei stiklu. Teigiama, jog šiame parke esantis suoliukas, dekoruotas keramikos mozaikomis, yra ilgiausias pasaulyje. Nepaisant jo ilgumo sezono metu tikriausiai sunkiai rasite progą ant jo bent trumpam prisėsti: Güell parkas yra itin pamėgtas turistų. Įėjimas kainuoja nuo 7 EUR.

 

18barselona-guel.jpg
7.Olimpinis kaimelis

Olimpinis kaimelis (Vila Olimpica) buvo įkurtas ruošiantis 1992 m. vasaros olimpinėms žaidynėms, kurios vyko Barselonoje. Buvusiame pramoniame rajone buvo įrengtas 4 km ilgio pasivaikščiojimo takas, smėlio paplūdimiai, pastatyti apartamentai bei pasodinti parkai. Krantinėje iškilo du 44 m aukščio bokštai, kurie yra aukščiausi dangoraižiai šalyje.
8.Jūrų muziejus

Jūrų muziejus-akvariumas (L‘Aquarium de Barcelona), įsikūręs Barselonos krantinėje, yra vienas didžiausių tokio pobūdžio muziejų Europoje. Barselonos muziejuje-akvariume daugiausia dėmesio skiriama Viduržemio jūros florai ir faunai. Skaičiai kalba patys už save: čia eksponuojama apie 11 000 gyvūnų, per 450 skirtingų rūšių, gyvenančių 6 mln. litrų vandens. Vis dėlto, norint apsilankyti šiame muziejuje, greičiausiai teks atstovėti milžinišką eilę, o įėjimas į muziejų suaugusiesiems kainuoja apie 20 EUR, o vaikams – apie 5-15 EUR.

18barselona-akvariumas.jpg
9.Montijuic

Montijuic yra miesto linksmybių, muziejų, poilsio rajonas, įsikūręs ant Montijuic kalvos. 18 a. Montijuic pilyje veikia karo muziejus. Montijuic rajone galima užsukti ir į kitus įdomius muziejus – Nacionalinį Katalonijos meno muziejų, Archeologijos muziejų, Etnologijos muziejų ir kt. Pavyzdžiui, Etnologijos muziejuje saugomi dirbiniai iš įvairiausių pasaulio kampelių, o Archeologijos muziejuje eksponuojami Katalonijos ir Balearų salų priešistoriniai radiniai. Montijuic rajone taipogi galima aplankyti Poble Espanyol kaimelį, įkurtą tarpukario laikotarpiu. Jame atsispindi ispanų architektūros stilių įvairovė.
10.Pikaso muziejus

Pikaso muziejuje saugoma per 3000 šio žymaus menininko darbų, kurių tarpe – daugybė ankstyvosios jo kūrybos piešinių, paveikslų, o taip pat ir keramikos dirbinių.

18barselona-ispudziai.jpg

Naudinga informacija vykstantiems į Barseloną

Viešasis transportas. Metro bilietai kainuoja apie 2,15 EUR ir galioja vieno važiavimo metu. Bilietus galima įsigyti metro stotyse arba turizmo informacijos kioskuose. Taip pat galima įsigyti vieną ar kelias dienas galiojančius bilietus. Miesto autobusų bilietus parduoda autobusų vairuotojai.

Barselonos miesto kortelė. Barselonos turizmo informacijos centre galima įsigyti Barselonos miesto kortelę (BarcelonaCard). Parduodamos nuo 2 iki 5 dienų galiojančios kortelės, kurios suteikia teisę nemokamai naudotis miesto viešuoju transportu bei nemokamai apsilankyti kai kuriuose muziejuose. Kortelės turėtojai taipogi gali naudotis įvairiomis nuolaidomis tam tikruose muziejuose, parduotuvėse, restoranuose, baruose ir kt. Barselonos kortelė suaugusiajam kainuoja nuo 34 EUR (užsakant internetu – pigiau).

Saugumas. Viešint Barselonoje patartina ypatingai saugotis kišenvagių, kurie šiame mieste yra itin apsukrūs.

 

Nuotraukos: kelioniumanija.lt, Freeimages.com

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

baneris Barselona-1.jpg

 

Taip pat skaitykite:Lankytinos vietos Barselonos apylinkėse|Montseratas – pribloškiančios gamtos, tikėjimo ir ramybės oazė