Barselona iš paukščio skrydžio: žymiausios apžvalgos aikštelės

Autorius: Kelionių manija , 2013, Rugpjūčio 27d.

Galite šį miestą vadinti šurmuliuojančiu, siaučiančiu, niekada nemiegančiu – Barselona, neretai vadinama tiesiog „Barsa“, pateisins visus šiuos vardus. Ne veltui krūvos jaunimo traukia į linksmybėmis garsėjančią Ispanijos Katalonijos regiono sostinę. Na, o gerai pasilinksminus galima ir iš viršaus pasigrožėti miesto panorama. 

Guelio parkas

Ilgiausias pasaulyje suoliukas, gausybė mozaikų ir keistų formų detalių bei statinių – tai ne vieninteliai dalykai, kuriuos galima išvysti garsiajame Antonio Gaudi sukurtame Güell parke. Nuo šio parko, įsikūrusio ant vienos iš Barselonos kalvų, atsiveria miesto ir uosto panorama. Tiesa, turistų pamėgtas parką, į kurį lankytojai visą laiką būdavo įleidžiami nemokamai, šių metų spalio pabaigoje ketinama apmokestinti. 

Montjuic
Barselonos linksmybių ir muziejų kvartalu vadinamas Montjuic įsikūręs ant kalvos. Tad norėdami pasidairyti virš miesto stogų, galite tai padaryti užkilę funikulieriumi Teleferico de Montjuic. Be to, Montijuic kvartale rasite Karo muziejų, Nacionalinį Katalonijos meno muziejų, o taip pat galėsite pasigrožėti Font Magica fontano magija. 
Tibidabo
Aukščiausia Barselonos kalva – tai Tibidabo, iškilusi 512 m virš jūros lygio. Čia apsilankiusiųjų laukia nuostabi miesto ir Viduržemio jūros panorama. Be to, ant šios kalvos įsikūręs ir Tibidabo atrakcionų parkas, veikiantis nuo 1901 m. Norint pasiekti šią vietą, reikia vykti metro linija Nr. 7 iki galutinės stotelės Tibidabo, kurioje išlipę turėsite galimybę pasivažinėti daugiau nei 100 metų senumo istoriniu Mėlynuoju tramvajumi iki tokio pat senumo funikulieriaus, kuris užkelia į pačią kalvą. Tad vien jau kelias iki Tibidabo kalvos yra atrakcija. 
Port Vell gondolos
Virš senojo Barselonos uosto, Port Vell, pakibę laidai, Transbordador Aeri del Port, jungiantys Montjuic ir Barseloneta rajonus. Šiais laidais ir „keliauja“ gondolos, iš kurių galima pasigrožėti įspūdingais Barselonos miesto ir uosto vaizdais iš viršaus. 
Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama. 

baneris Barselona-1.jpg