Kerinti ugnikalnių magija: atostogos Lazarotėje

Autorius: Kelionių manija , 2016, Gegužės 18d.

Laimonas Keseriauskis mums atsiuntė savo įspūdžius iš savo kelionės į Lanzarotę, tad dalijamės jais su kelioniumanija.lt skaitytojais.

Nuo savęs dar norime pridėti, kad vidutinė oro temperatūra Lanzarotėje visus metus svyruoja nuo 20 iki 29 laipsnių pagal Celsijų ir beveik nėra visai lietaus, tad čia galite lankytis visus metus. Daugiausia turistų saloje sulaukiama lapkričio – balandžio ir liepos – rugpjūčio mėnesiais, tad jei norite mažesnių kainų ir sutikti mažiau poilsiautojų, rinkitės kitus mėnesius. Be to, į Lanzarotę skraido daug pigių skrydžių bendrovių, tad čia atskristi galite gan pigiai. Tiesa, kol kas tiesioginių skrydžių iš Lietuvos į šią salą nėra.

 

Laimono įspūdžiai apie Lanzarotę

Kelionei į Lanzarotę pasirinkome ankstyvą kovo mėnesį, nes norėjosi kuo greičiau pabėgti nuo lietuviškos žiemos. Ši sala, dar vadinama juodąja,  priklauso Kanarų salynui ir yra viena iš didesnių jo salų. Nustebino puikūs ir šilti orai tokį ankstyvą pavasarį. Įdomu tai, kad salos teritorija padengta juodais vulkaninės kilmės pelenais. Savo didybe ypač pakerėjo šiuo metu užmigę, tačiau bet kuriuo metu galintys išsiveržti ugnikalniai.

Keliavimas Lanzarotės saloje nėra komplikuotas – už padorią kainą galima išsinuomoti automobilį bei mėgautis puikia kelių infrastruktūra. Eismas saloje minimalus. Didžioji eismo dalyvių dalis – turistai, keliaujantys mažais automobiliukais bei tyrinėjantys salos grožybes. Labai nesunku planuotis kelionės biudžetą, kadangi visi pagrindiniai salos lankytini objektai turistams atsiveria už 9 eurus.

Grožis kiekvienam yra labai subjektyvus, bet salos laukiniai vaizdai nepalieka abejingų ir priverčia permąstyti grožio suvokimo skalę. Ypatingą įspūdį paliko Timanfaya nacionalinis parkas. Įspūdingo dydžio saugomas parkas įsikūręs ugnikalnio papėdėje. Čia galima pajusti ką reiškia po kojomis įkaitusi uoliena, virš kuriuos, čia vietoje, gali būti kepamas maistas. Būdamas čia supranti kokia jėga gali išsiveržti vulkanas, nušluoti viską savo kelyje ir taip suformuoti tokį rojaus kampelį.

Vulkaninės kilmės urvai Cueva de los Verdes turi būti kiekvieno turisto lankytinų objektų sąraše. Beveik 8 kilometrų ilgio lavos tuneliai susiformavo prieš 3000 tūkst. metų. Vieta atvira turistams, tad pamatyti gamtos stichijos suformuotą grožį gali kiekvienas. Deja, vizitą į urvus vertėtų susiplanuoti ir užsakyti iš anksto – turistų srautas gana nemažas.

Ieškodami žmogaus nepaliesto žemės lopinėlio, užklydome į netoli Orzolos miesto esantį paplūdimį Mojon blanco. Nusileidus per aštrias uolienas žemyn, kojos panyra į šilkinį baltą smėlį. Vandens skaidrumas ir tvyranti ramybė leidžia pamiršti laikrodžius ir mėgautis saulės voniomis.

Vertas dėmesio architektūrinis objektas Lanzarotėje – Lagomar rezidencija. Garsus architektas Cezaris Manrikė sukūrė šį salos architektūros deimantą praktiškai iš nieko – uoloje. Įdomi ir intriguojanti šio objekto istorija nepalieka abejingų. Įmantrumo ir neribotos vaizduotės reikalaujanti rezidencija privers fotografuoti kiekvieną šių namų kampelį ir stebėtis architekto išmone.

Jameos del Agua muziejus skirtas salos ugnikalniams. Čia ne tik supratome vulkanų veikimo principus bet ir grožėjomės muziejaus išplanavimu, kuris sukurtu to paties architekto Manrikės. Nustebino didžiulė koncertų salė su ypač gera akustika uoloje, kur rengiami klasikinės muzikos koncertai.

Muziejus Lanzaroteje

Lanzarotės žmonės yra ypač draugiški. Tiesa, teks įprasti prie ispaniško „mañana“. Žmonės čia neskuba gyventi ir džiaugiasi kiekviena diena, lyg ji būtų paskutinė. Nenustebkite, jei vietiniai jus pakvies vėlyvos vakarienės, kuri užsitęs gerokai po vidurnakčio ir kitą rytą trykštantys žvalumu jie vėl keliaus į savo darbus. Ispanai nėra atviri žmonės, todėl jų pasitikėjimą reikia užsitarnauti, o tada saloje galėsite jaustis kaip vietiniai.

Lanzarotė – sala, kurios laukinis grožis leis džiaugtis kiekviena praleista minute atostogaujant. Pamiršti laiką ir įsilieti į gamtos šėlsmo sukurtą rojaus kampelį nori kiekvienas. Juk taip atostogauti smagiau, ar ne?

Laimono filmukas apie kelionę Lanzarotėje

Keletas neblogų viešbučių Lanzarotėje

viesbutis 1viesbutis2viesbutis3

 

Kelionių idėjos