TOP 10: lankytinos vietos Alikantėje

Autorius: Kelionių manija , 2014, Kovo 25d.

Viena iš vasaros atostogų krypčių Ispanijoje – Alikantė – poilsiautojus vilioja ne tik saulėtais Costa Blanca paplūdimiais, bet ir istorinėmis vietovėmis bei apdovanoja nuostabiais vaizdais. 

 

Šv. Barboros pilis

Viena didžiausių pilių Ispanijoje, Šv. Barboros pilis, iškilusi virš Alikantės miesto, Benakantilio kalno viršūnėje. Pirmoji tvirtovė šioje vietoje iškilo 9 amžiuje kraštą valdant maurams, pilis kurį laiką buvo virtusi kalėjimu, o 20 amžiuje buvo atverta lankytojams. Nuo pilies sienų atsiveria kvapą gniaužiantis pakrantės vaizdas. Į pilį galima užkilti keltuvu, pėsčiomis arba užvažiuoti automobiliu.

 

6alikante-santa-barbara.jpg 

 

Explanada de Espana

Explanada de Espana yra bene svarbiausia Alikantės gatvė, kuri driekiasi pakrantėje. Palmėmis apsodintoje promenadoje vakarais renkasi miestiečiai ir miesto svečiai, o aplink susibūrusios kavinės būna kupinos žmonių, čia vyksta gatvės menininkų pasirodymai.

 

Alikantės archeologijos muziejus

Alikantės archeologijos muziejuje sukaupta gausi archeologinių radinių kolekcija. 

 

6alikante-ispanija3.jpg 

 

Museu de Fogueres

Museu de Fogueres – tai Alikantės muziejus, supažindinantis su Joninių tradicijomis. Joninės yra viena svarbiausių švenčių Alikantėje. Tai renginys, trunkantis visą savaitę ir sutraukiantis daugybę linksmybių mėgėjų. Muziejuje eksponuojama Joninių atributika, tipiniai kostiumai ir netgi dirbtiniai Joninių laužai. 

 

Postiguet paplūdimys

Tai – pagrindinis Alikantės paplūdimys, poilsiautojų pamėgtas dėl smėlio ir artumo iki miesto centro. Postiguet paplūdimys pakrante driekiasi daugiau nei 660 m.

 

6alikante-postiguet.jpg 

 

Isla de Tabarca

Ši sala, esanti atokiau nuo Alikantės krantų, yra populiari poilsiautojų, kurie ieško ramesnės aplinkos, tarpe. Tabarkos sala yra vienintelė gyvenama sala Valensijos regione. Sala yra palyginti nedidelė – vos 2 km ilgio, o jos skaidrias pakrantes yra pamėgę nardytojai su akvalangu. Į Tabarkos salą galima nuvykti reguliariai kursuojančiais laiveliais iš Alikantės uosto. 

 

Centrinis turgus

Alikantės pagridninio turgaus, Mercado Central, art deco stiliaus pastatas iškilo prieš gerą šimtmetį. Tai bene geriausia vieta apsipirkti tiems, kurie ieško šviežių maisto produktų, pradedant vaisiais ir daržovėmis ir baigiant šviežiomis jūros gėrybėmis.

 

Alikantės katedra

Svarbiausia Alikantės bažnyčia, San Nicolas katedra, miesto centre iškilo 17 amžiuje vietoje čia buvusios mečetės. 

 

6alikante-katedra.jpg 

 

Alikantės šiuolaikinio meno muziejus

Muziejus, dar vadinamas MACA, įsikūręs barokiniame pastate, kuris yra vienas seniausių mieste. Kadaise tai buvo grūdų sandėlis, o šiandien čia eksponuojami 20 a. menininkų kūriniai.  

 

San Juan paplūdimys

Bene populiariausias Alikantės paplūdimys yra 3 km ilgio San Juan. Šviesaus smėlio paplūdimį supa restoranai ir paplūdimio barai. 

 

6alikante-uostas.jpg 


Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama. 

Lankytinos vietos