TOP 10: lankytinos vietos Madride

Autorius: Kelionių manija , 2014, Rugsėjo 07d.

Madridas, įsikūręs pačioje šalies širdyje, toli nuo jūros ar vandenyno, pulsuoja ispanišku ritmu. Tai miestas, atveriantis kelią į žymiausių meno šedevrų pasaulį, stebinantis rūmų bei aikščių didybe, ir, be abejo, kviečiantis pasimėgauti ispaniškomis tapomis ir sangrija.

 

Karališkieji rūmai

Karališkieji rūmai, arba Palacio Real, Madride iškilo 18 amžiuje vietoje iki tol čia buvusios tvirtovės, kurią nusiaubė gaisras. Kelis dešimtmečius statytuose Karališkuosiuose rūmuose – per 2500 kambarių, kurie spindi prabanga ir pasižymi gausia puošyba. Rūmuose Ispanijos karaliai dabar nebegyvena (nuo 4 dešimtmečio), tačiau juose tebevyksta valstybinės svarbos renginiai. Lankytojams atverta dalis rūmų kambarių bei menių, įskaitant ir auksu tviskančią Sosto menę.

 

Prado muziejus

Prado muziejus, Museo del Prado, yra vienas svarbiausių turistų traukos centrų Madride. Šiame pasaulinio garso muziejuje sukaupta viena vertingiausių meno kolekcijų – žymiausių 12-19 a. ispanų ir kitų tautybių tapytojų kūriniai.

 

Plaza Mayor

Bene svarbiausia Madrido aikštė – Plaza Mayor, kurioje vyko ne vienas svarbus šios šalies istorinis įvykis, be to, aikštė kadaise buvo naudojama kaip viešų egzekucijų vieta, taip pat čia vykdavo ir bulių kautynės. Stačiakampio formos aikštės pakraščiuose šurmuliuoja kavinės, restoranai. Aikštės centre stovi skulptūra Pilypui III.

 

Puerta del Sol

Saulės vartai (Puerta del Sol) yra Madrido rajonas, kuriame daug parduotuvių, kavinių, restoranų. Čia prasideda visi Ispanijos keliai – būtent nuo Saulės vartų yra matuojamas atstumas visoje šalyje. Čia pasitikdami Naujuosius metus renkasi Madrido gyventojai ir miesto svečiai. Čia stovi ir vienas iš Madrido simbolių – Meškos ir žemuoginio medžio skulptūra.

 

Gran Via

Viena svarbiausių Madrido gatvių bei pagrindinė turistinė arterija – tai Gran Via alėja, kuri driekiasi nuo Ispanijos aikštės (Plaza de Espana) iki Calle de Alcalá. Šimtai parduotuvių, restoranų ir barų čia traukia apsipirkimų ir linksmybių mėgėjus.

 

19Madridas-gran-via.jpg

 

Plaza de Cibeles

Viena dailiausių aikščių Madride – tai Plaza de Cibeles, kurioje trykšta Fuente de Cibeles fontanas, vaizduojantis romėnų deivę liūtų traukiamoje karietoje. Aikštę supa neoklasikiniai statiniai, iš kurių labiausiai išsiskiria baltuojantys Palacio de Comunicaciones rūmai.

 

Retiro parkas

Visai šalia Madrido centro įsikūręs Retiro parkas – tai kadaise buvęs karališkasis parkas, kuris dabar yra miestiečių mėgiama vieta. Parko centre telkšo tvenkinys, o parką taip pat puošia fontanai ir skulptūros.

 

19Madridas-retiro-parkas.jpg

 

Reina Sofia muziejus

Reina Sofia meno muziejus – tai dar vienas Madrido perliukas meno gerbėjams. Čia eksponuojami ispanų menininkų darbai, jų tarpe – Pablo Picasso, Sarvador Dali kūriniai.

 

Debodo šventykla

Templo de Debod – tai egiptiečių šventyklos liekanos pačiame Madrido centre. Šventykla, kuri buvo pastatyta dievams Amonui ir Izidei daugiau nei prieš 2 tūkstantmečius Nilo slėnyje netoli Asuano, į Madridą buvo atgabenta 7 dešimtmetyje, kuomet jai iškilo grėsmė statant Asuano užtvanką.

 

19Madridas-debod.jpg

 

Alkalos vartai

Madrido Nepriklausomybės aikštėje (Plaza de la Independencia) stūksantys Puerta de Alcalá – tai vieta, kurioje buvo vieni iš penkerių į miestą vedančių vartų. Pompastiškas neoklasikinis statinys, iškilęs 18 amžiuje, primena romėnų triumfo arkas.

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama. 

baneris Madridas-2.jpg,