Kelioniumanija.lt

Ispanijos rytuose besidriekiančią Kosta Blankos (Costa Blanca) pakrantę galima drąsiai vadinti paplūdimio atostogų rojumi. Dailūs smėlio paplūdimiai, žavios pakrančių uolos, išraižytos jaukiomis įlankėlėmis, nedideli autentiški kaimeliai ir populiarūs kurortai vilioja poilsiautojus iš visos Europos.

Kosta Blankos pakrantę ir kurortus patogiausia pasiekti iš Alikantės, kuri yra svarbiausias miestas šioje pakrantėje. Vidutinė oro temperatūra Alikantėje sausio mėnesį svyruoja nuo +6°C iki +17°C, rugpjūtį – nuo +20°C iki +30°C.

Pačioje Alikantėje yra Playa del Postiguet smėlio paplūdimys, o kiek toliau nuo miesto centro – San Juan paplūdimys, laikomas vienu gražiausių Ispanijoje, bei La Albuferetos paplūdimys. Tačiau nuo Alikantės važiuojant į šiaurę ar pietus paplūdimių ir kurortų dar daugiau.

 

Žymiausi Kosta Blankos kurortai ir paplūdimiai:

  • Platja de Sant Joan, garsėjantis smėlio paplūdimiais;
  • Benidorm, neretai pakliūvantis tarp populiariausių paplūdimių visame pasaulyje;
  • Altea kurortas, žavintis romantiškais baltais namukais;
  • Xabia kurortas, viliojantis romantiškomis uolėtomis pakrantėmis;
  • Guardamar del Segura, žavintis smėlio kopomis ir pušynais.

 

Ties Kosta Blankos krantais esanti nedidelė Tabarkos sala, į kurią galima nuplaukti jachta ar motorine valtimi iš Alikantės (apie 15 km) ar kito pakrantės miestelio, itin pamėgta poilsiautojų, kurie neretai čia atvyksta ir vienai dienai. Skaidrus vanduo itin tinkamas nardymui su akvalangu.