Kelioniumanija.lt

San Sebastianas – baskų regione, šiaurinėje Ispanijoje esantis kurortas. Baskų kalba vadinamas Donostia. Kurortas tapo madingu 19 a. pab.

Ispanija garsėja daugybe spalvingų fiestų, tačiau San Sebastiano Tamborados festivalis (La Tamborrada) yra vienas iš triukšmingiausių visoje šalyje. Ramus San Sebastiano kurortinis miestelis Baskijoje kasmet atgyja sausio 19 d. prieš pat vidurnaktį, kuomet prasideda ištisą parą trunkančios masinės būgnininkų eitynės miesto gatvėmis. Tūkstančiai būgnininkų, persirengusių kareiviais ir virėjais, muša būgnus ir groja tradicinius maršus taip garsiai, jog daug kam prireikia ausų kimštukų.

Ne tik žiemą, bet ir vasarą kurorto lankytojus džiugina įvairūs renginiai. Vasarą čia rengiami kino, teatro, įvairių muzikos stilių festivaliai.

San Sebastianas yra paskelbtas 2016-ųjų metų Europos kultūros sostine kartu su Lenkijos miestu Vroclavu.  

 

Lankytinos vietos:

 


Plaza de la Constitucion aikštė

Ši aikštė – tai San Sebastiano senamiesčio širdis. Ją supantys namai pasipuošę spalvotomis langinėmis ir grakščiomis arkadomis. Kadaise šioje aikštėje vykdavo bulių kautynės, į kurias susirinkdavę žiūrovai veiksmą stebėdavo tiesiai iš aikštę supančių namų balkonų.

Museo de San Telmo muziejus

Šis muziejus įsikūręs buvusiame 16 amžiaus vienuolyne. Muziejuje sukaupta kolekcija, supažindinanti su baskų kultūra, menu. 

 

Akvariumas

San Sebastiano akvariumas yra viena iš labiausiai lankomų vietų baskų krašte. Akvariumas įsikūręs visai šalia San Sebastiano senamiesčio, uoste. Bene įspūdingiausia akvariumo vieta – tai povandeninis tunelis, kuriuo keliaujant galima grožėtis supančiu povandeniniu pasauliu ir tropinių jūrų povandeniniais gyventojais. Greta įsikūręs Jūrų laivyno muziejus, kuris pristato baskų laivybos istoriją.