Kelioniumanija.lt

Vienas iš charizmatiškų miestelių Katalonijos Costa Brava pakrantėje – tai Cadaques, kuris įkvėpė ne vieną žymų kūrėją, tame tarpe ir Salvarodą Dali, o taip pat Picasso, Miro ir kt.

Dailus miestelis tarsi nutūpęs viename iš Costa Brava pakrantės pusiasalių – Cap de Creus, kuriame įkurtas gamtos parkas. Nuo turistų pamėgtos Barselonos ši vieta nutolusi už 1,5 val. kelio automobiliu.

Cadaques miestelyje gyvena vos apie 2,5 tūkstančio žmonių. Virš baltuojančio kurorto kyla barokinė Santa Maria bažnyčia (17 a.). Miestelyje galima užsukti į namą, kuriame kasmet 6 mėnesius gyvendavo Salvarodas Dali – paprastame žvejų namelyje dabar įrengta ekspozicija.

Pats Salvadoras Dali gimė Figuerese, tačiau jo šeima turėjo vilą pakrantės miestelyje Cadaques. Tad čia dažnai bėgo nerūpestingos jaunojo genijaus vaikystės dienos. Vėliau Dali apsigyveno atskiroje viloje Port Lligate, mažyčiame žvejų kaimelyje, prisiglaudusiame prie Cadaques.

Besivaikantys garsiojo siurrealisto pėdsakų turėtų užsukti į Salvadoro Dali namą-muziejų, esantį Port Lligate. Cape Creus kyšulys – tai ta vieta, kur Salvadoras Dali prisipažino meilėje savo mylimajai Galai. O už kelių dešimčių kilometrų nu Cadaques esančiame Figuerese įsikūręs Dali teatras-muziejus, kuriame eksponuojama nemenka ekscentriškojo menininko darbų kolekcija.