Kelioniumanija.lt

Ispanijos „Auksinė pakrantė“, Costa Daurada (Kosta Dorada) driekiasi ties Taragonos miestu. Tai – kadaise buvusi romėnų Tarraconensis provincijos sostinė, išsaugojusi nemažai antikos laikų palikimo. Čia galima aplankyti romėnų amfiteatro griuvėsius, romėnišką bokštą, romėnų muziejų, romėnų cirko griuvėsius ir kt.

Vis tik, Kosta Dorada bene labiausiai garsėja savo paplūdimiais ir puikiu Viduržemio jūros klimatu, itin tinkančiu atostogoms prie jūros. Vasaros čia šiltos ir nelietingos, o žiemos – švelnios. Vasarą regiono vidutinė temperatūra svyruoja nuo +21°C iki +29°C, tuo tarpu žiemos vidutinė oro temperatūra yra apie +14°C.

Kosta Dorada pakrantė yra Katalonijos regiono pietinėje dalyje ir driekiasi apie 100 km. Svarbiausias šios pakrantės miestas yra Taragona.

Kosta Dorada, išvertus į lietuvių kalbą, reiškia „Auksinė pakrantė“. Šis pavadinimas prigijo dėl aukso spalvos pakrantės smėlio. Iš viso Kosta Dorada pakrantėje priskaičiuojama apie 60 paplūdimių, net keletas iš jų turi tarptautinį Mėlynosios vėliavos paplūdimio statusą. 

Be auksinių paplūdimių, Kosta Dorada taip pat siūlo gausybę pramogų – šioje pakrantėje įsikūręs vienas didžiausių Ispanijos nuotykių parkų, PortAventura. Taip pat pakrantėje galima aplankyti net tris vandens parkus – Aqualeon, Aquopolis ir Costa Caribe.  

Net dvi Kosta Dorados lankytinos vietos yra įtrauktos į Unesco pasaulio paveldo sąrašą. Tai – senovės romėnų paveldas Taragonoje ir Cistersų vienuolynai (La Ruta del Cister). Vienas iš šių vienuolynų – tai karališkuoju pramintas Poblet vienuolynas.