Kelioniumanija.lt

Klaidūs labirintai ir įspūdingi požeminiai ežerai Maljorkos Drakono oloje (Cuevas del Drach) sužavi savo paslaptingumu. Tai viena labiausiai žinomų požeminių olų visoje Europoje. Kur paslaptys, ten ir legendos. Drakono olas, pasak legendų, kadaise sergėjo drakonas.

 

Šių olų grandinė yra ilgiausia Maljorkos saloje. Vien lankytojams pritaikytas apie pusantro kilometro ilgio maršrutas, vingiuojantis tarp nežemiškų stalaktitų bei stalagmitų. Kai kuriose vietose olų aukštis siekia iki 25 metrų. Be to, Drakono olose tyvuliuoja net 6 požeminiai ežerai. Iš jų didžiausias Martelio ežeras, laikomas vienu didžiausių požeminių ežerų pasaulyje. Jo pristatymas lankytojams išties įspūdingas – tai žavus šviesų ir klasikinės muzikos šou.

 

Be žymiųjų Drakono olų, Maljorkoje yra ir kitų požeminių grožybių. Cova Blava, arba Mėlynoji ola, išskirtinė tuo, jog norint ją apžiūrėti reikia sėsti į laivelį. Salos rytuose esančioje Arta oloje lankytojus stebina net 22 m aukščio stalagmitas.

 

Rytinėje salos dalyje taip pat galima aplankyti Hams olą, kurios pavadinimas, išvertus į lietuvių kalbą, reiškia „Kablių ola“. Tokį pavadinimą ola gavo dėl stalaktitų, primenančių kablius. Dar viena Hams olos įžymybė – tai požeminis ežeras, pramintas Venecijos jūra.