Kelioniumanija.lt

„Dantytuoju kalnu“ vadinamame kalne įsikūręs Montserato vienuolynas (Monestir de Montserrat) yra laikomas švenčiausia vieta Katalonijoje. XI a. pastatytas vienuolynas buvo sugriautas XIX a. pradžioje. Po kelių dešimtmečių atstatytas vienuolynas tapo Katalonijos kultūros židiniu. Šiandien čia įsikūrę vienuoliai benediktinai.

Vienuolyno bazilikoje saugoma Juodosios Montserato Mergelės, kuri laikoma Katalonijos globėja, skulptūra. Pamatyti šią skulptūrą atvyksta piligrimai iš viso pasaulio. Apie stebuklingąją Montserato Mergelę sklando legendos. Pasakojama, kad ją išraižė Šv. Lukas pirmajame mūsų eros amžiuje, o į šią vietą atgabeno pats Šv. Petras. Vis dėlto, moksliniai tyrimai parodė, kad ši statula buvo pagaminta maždaug XII a.

Montserato kalnas nuo Katalonijos sostinės Barselonos yra už 50 km. Čia galima atvykti automobiliu – užkilus į kalno viršų siauru vingiuotu keliuku automobilį galima pasistatyti mokamoje automobilių stovėjimo aikštelėje. Iš Barselonos taip pat galima atvykti traukiniu: Placa d'Espanya stotyje reikia sėsti į R5 liniją. Šis traukinys išvyksta kas valandą, kelionė į priekį ir atgal kainuoja apie 16 EUR. Išlipus Montserrat-Aeri stotelėje lyniniu keltuvu belieka užkilti į kalno viršų. Arba galima tuo pačiu traukiniu vykti iki Monistrol de Montserrat stotelės, o iš jos į viršų kilti funikulieriumi. Visa kelionė į vieną pusę trunka apie 1,5 valandos.Lankytinos vietos:

  • Palaça de Santa Maria aikštė
  • Muziejus saugo XIX-XX a. katalonų paveikslus bei archeologinius radinius atvežtus iš Vakarų Azijos.
  • Kryžiaus kelias yra sudarytas iš 14 statulų.
  • Bazilikos fasadas buvo pastatytas 1900 m. Jis išsiskiria Kristaus ir apaštalų skulptūromis.
  • Juodoji Mergelė
  • Vidinis kiemas