Kelioniumanija.lt

Segovijos pilis, arba kitaip Alkasaras (Alcazar de Segovia) didingai stūkso ant uolos Segovijoje. Akį traukia šios rūsčios viduramžių tvirtovės grakštūs stogai, bokšteliai bei dantytos sienos.

Archeologai tvirtina, jog šioje vietoje įtvirtinimų būta dar romėnų laikais, pirmieji dabartinės pilies mūrai iškilo 1120 m. – tai buvo arabų įkurta gynybinė tvirtovė. Tik vėliau, Segovijai sugrįžus į krikščionių rankas, pilis buvo išpuošta dantytomis sienomis bei bokšteliais.

 

Viduramžiais ši pilis buvo viena iš mėgstamiausių Kastilijos karalystės valdovų rezidencijų ir viena svarbiausių krašto gynybinių pilių. Valdovams išsikėlus į Madridą, pilis kelis šimtmečius tarnavo kaip kalėjimas, o 18 a. čia įsikūrė Karališkoji artilerijos mokykla.

Dalis istorinių menių ir kitų patalpų Segovijos pilyje yra atviros lankytojams. Tai – Sala del Palacio Viejo (Senosios pilies menė su autentiškais romaninio stiliaus langais), Sala del Solio (Sosto menė), Sala de la Chimenea (Židinio menė, kurią puošia autentiški 16 a. baldai), taip pat karališkieji miegamieji, koplyčia, karališkasis arsenalas ir kt.

Segovijos pilis lankytojams yra atvira kasdien 10-18 val. (vasaros sezono metu – iki 19 val.)

 

Kelionių idėjos