Kelioniumanija.lt

Setenil de las Bodegas miestelis Ispanijos Andalūzijos regione beveik niekuo neišsiskiria iš kitų šios šalies pietinių regionų miestukų. Tačiau jei sergate klaustrofobija, čia geriau nevažiuokite. Dalis miesto gatvių vingiuoja tiesiog po masyviomis uolomis, tarp kurių įsispraudę balti namukai. Tai tarsi miestas po uola
Setenil de las Bodegas yra vienas iš Ispanijos vadinamųjų „baltųjų miestelių“, arba pueblos blancos, ir yra įsikūręs Cadiz provincijoje, į šiaurę nuo ant uolėtų skardžių nutūpusios Rondos. Tačiau jei dauguma pueblos blancos saugumo sumetimais iškilo ant kalvų, tai Setenilas panašių tikslų vedamas įsikūrė… po uola. Vieni pirmųjų miestelio gyventojų buvo karingieji romėnai.
Manoma, jog šio miestelio pavadinimas kilo iš lotynų kalbos, septom nihil, kas išvertus į lietuvių kalbą reiškia „septynis kartus ne“. Tai primena istorinį įvykį, kuomet mauriškas miestelis net 7 kartus atlaikė krikščionių apgultį, kol galiausiai jiems atiteko. Prireikė net 15 dienų, kol buvo užimta maurų tvirtovė, kurios griuvėsiai išlikę iki šių dienų. 
15 amžiuje miestelio gyventojai daugiausia vertėsi alyvmedžių ir migdolų auginimu. Šie medžiai iki šiol supa Setenilo apylinkes. Tačiau kadaise čia auginti vynuogynai išnyko 19 a. Apie viduramžiais klestėjusią vynininkystę primena tik miestelio pavadinime likęs žodis „Bodegas“, reiškiantis vyno daryklą. 
Bene įdomiausias užsiėmimas 3000 gyventojų turinčiame miestelyje yra pasivaikščiojimas jo gatvėmis. Jas nemažai kur dengia uolos, kurios taip pat sudaro kai kurių namų sienas.