Kelioniumanija.lt

Vulkaninės kilmės Lansarotės sala priklauso Kanarų salynui. Lansarotės sala yra kur kas ramesnė, palyginti su poilsiautojų pamėgtomis Gran Kanarija ir Tenerife.

 

„Ugnies kalnais“, arba ispaniškai Montañas del Fuego vadinamoje teritorijoje kadaise plytėjo derlingi  laukai. Tačiau per 1730-1736 m. ugnikalnio išsiveržimus lava užliejo maždaug ketvirtadalį salos teritorijos, po jos sluoksniu buvo palaidotos čia buvusios gyvenvietės ir dirbamos žemės.

1974 m. „Ugnies kalnų“ teritorijoje, salos pietvakariuose, yra įkurtas Timanfaya nacionalinis parkas, viliojantis pasižvalgyti po įspūdingą mėnulio paviršių primenantį kraštovaizdį: čia stūkso net 32 ugnikalnių kūgiai. Šis nacionalinis parkas yra saugomas Unesco. 

Vietovė čia išties panaši į Mėnulio paviršių, mat lava suformavo keisčiausių formų uolienų darinius, o kur tik akis užmato pūpso ugnikalnių kūgiai. Taip pat akį stebina ir spalvų įvairovė – nuo juodos sustingusios lavos iki rausvų atspalvių uolienų. Vulkaniniai procesai šioje vietovėje aktyvūs iki šiol, o kai kuriose vietose žemės paviršius įkaitęs iki +100 laipsnių ar net daugiau karščio. 

Timanfaya nacionaliniame parke rengiamos ekskursijos, galima pajodinėti ir kupranugariais. O taip pat siūloma neeilinė pramoga – pasivaišinti patiekalais, kurie gaminami tiesiai „ant ugnikalnio“ – čia įsikūręs „El Diablo“ restoranas, kurio šefai maistą ruošia ant įkaitusio ugnikalnio paviršiaus. 

Parkas lankytojams yra atviras kasdien nuo 10 iki 18 val., įėjimo kaina – apie 8 EUR. 

Visai netoli „Ugnies kalnų“ plyti La Geria regionas, kuriame ypatingu būdu, itin nepalankiomis sąlygomis auginami vynuogynai.