Kelioniumanija.lt

Bilbao miestas yra vienas svarbiausių Ispanijos uostų, įsikūręs Baskijoje, greta Biskajos įlankos.

Tai gana pramoninis miestas, tačiau pastaruoju metu stengiamasi atgaivinti ir Bilbao kultūrinį gyvenimą. Vienas geriausių to pavyzdžių – tai pasaulinio garso ir įspūdingų architektūrinių formų Gugenheimo meno centras, atvėręs duris 1997 m.

Bene žymiausia miesto šventė yra kiekvienais metais rugpjūčio mėnesį vykstantis bulių kautynių festivalis – Semana Grande.

 

Lankytinos vietos:

 

Casco Viejo

Tai – Bilbao senamiestis. Jame apstu dailių gatvelių, kuriose knibžda barai ir parduotuvėlės. Senamiesčio pažiba – gotikinė Santjago katedra, iškilusi 14 a.

 

Baskų archeologijos, etnografijos ir istorijos muziejus 

Museo Arqueológico, Etnográfico e Histórico Vasco yra muziejus pasakojantis apie baskų kultūrą, dailę, supažindinantis su liaudies dirbiniais.
Museo de Bellas Artes

Tai dailės muziejus, kuriame eksponuojami įvairių laikotarpių meno kūriniai – pradedant gotikos meno šedevrais, klasika ir baigiant 20 a. menininkų darbais. Įėjimas – apie 7 EUR.
Museo Guggenheim Bilbao

Šis modernaus meno muziejus duris atvėrė 1997 metais ir pasaulyje išgarsėjo savo įspūdinga architektūrine forma. Pastato metalo konstrukcijos vieniems primena laivą, kitiems – gėlę. Pastatą projektavo amerikiečių architektas F.Gehry. Muziejuje eksponuojami impresionistų darbai, taip pat meno kūriniai iš kitų pasaulyje įsikūrusių Gugenheimo muziejų. Įėjimas – apie 13 EUR.

 

Jūreivystės muziejus

Museo Maritimo Ria de Bilbao – tai Bilbao krantinėje įsikūręs modernus jūreivystės muziejus, supažindinantis su baskų krašto jūreivystės tradicijomis.

 

 

 SUŽINOKITE TIKSLIAS SKRYDŽIŲ KAINAS

Pasirinkite miestą, iš kurio vykstate.
Įveskite miesto, šalies arba oro uosto pavadinimą
Įveskite miesto, šalies arba oro uosto pavadinimą
Skrydis atgal
Suaugę 1
Vaikai (2-11 m.) 0
Kūdikiai (0-23 mėn.) 0
Jei kūdikiui kelionės metu sukanka dveji metai, prašome rezervuoti vaikišką bilietą.


Kelionių idėjos