Kelioniumanija.lt

Bilbao miestas yra vienas svarbiausių Ispanijos uostų, įsikūręs Baskijoje, greta Biskajos įlankos.

Tai gana pramoninis miestas, tačiau pastaruoju metu stengiamasi atgaivinti ir Bilbao kultūrinį gyvenimą. Vienas geriausių to pavyzdžių – tai pasaulinio garso ir įspūdingų architektūrinių formų Gugenheimo meno centras, atvėręs duris 1997 m.

Bene žymiausia miesto šventė yra kiekvienais metais rugpjūčio mėnesį vykstantis bulių kautynių festivalis – Semana Grande.

 

Lankytinos vietos:

 

Casco Viejo

Tai – Bilbao senamiestis. Jame apstu dailių gatvelių, kuriose knibžda barai ir parduotuvėlės. Senamiesčio pažiba – gotikinė Santjago katedra, iškilusi 14 a.

 

Baskų archeologijos, etnografijos ir istorijos muziejus 

Museo Arqueológico, Etnográfico e Histórico Vasco yra muziejus pasakojantis apie baskų kultūrą, dailę, supažindinantis su liaudies dirbiniais.
Museo de Bellas Artes

Tai dailės muziejus, kuriame eksponuojami įvairių laikotarpių meno kūriniai – pradedant gotikos meno šedevrais, klasika ir baigiant 20 a. menininkų darbais. Įėjimas – apie 7 EUR.
Museo Guggenheim Bilbao

Šis modernaus meno muziejus duris atvėrė 1997 metais ir pasaulyje išgarsėjo savo įspūdinga architektūrine forma. Pastato metalo konstrukcijos vieniems primena laivą, kitiems – gėlę. Pastatą projektavo amerikiečių architektas F.Gehry. Muziejuje eksponuojami impresionistų darbai, taip pat meno kūriniai iš kitų pasaulyje įsikūrusių Gugenheimo muziejų. Įėjimas – apie 13 EUR.

 

Jūreivystės muziejus

Museo Maritimo Ria de Bilbao – tai Bilbao krantinėje įsikūręs modernus jūreivystės muziejus, supažindinantis su baskų krašto jūreivystės tradicijomis.

 

 

 

Kelionių idėjos