Kelioniumanija.lt

Balearų salų sostinė Maljorkos Palma garsėja gražiu senamiesčiu, kuris turtingas kultūriniu paveldu. Tai – ir įspūdingos bažnyčios, iš kurių dailiausia laikoma gotikinė Palmos katedra, stovinti netoli pakrantės. Tai – ir prašmatnūs senamiesčio namai, primenantys apie salos klestėjimo laikus. Tai – ir rūmai, tokie kaip Palau Reial de l‘Almudaina, kurie priklauso Ispanijos karaliui.

Maljorkos Palmos (Palma de Mallorca) pavadinimas kildinamas nuo romėnų II a.pr.Kr. įkurto miesto Palmaria, kurio liekanų galima aptikti po dabartinio miesto grindiniu ir pastatais. Kurį laiką miestas buvo maurų valdžioje, o 13 a. šiems pasitraukus tapo vienu svarbiausių uostamiesčių ir prekybos centrų Viduržemio jūros regione.

 

Lankytinos vietos Maljorkos Palmoje:

 

Palmos katedra 

Gotikinė Palmos katedra stovi buvusios mečetės vietoje, kuri, savo ruožtu, iškilo vietoj romėnų šventyklos. Netoli katedros vingiuoja Arabų kvartalo gatvelių labirintas. Pagrindinės Palmos gatvės – Passeig des Born ir La Rambla.

Belverio pilis 

Belverio pilis (Castell de Bellver) – tai 14 a. karališkoji pilis, įsikūrusi atokiau nuo sostinės centro. Belverio pilis yra unikali tuo, jog, skirtingai nei dauguma ispaniškų pilių, yra apvali. Centrinį pilies kiemą supa trys masyvūs bokštai. Ilgą laiką ši pilis buvo naudota kaip kalėjimas, o šiuo metu čia veikia miesto muziejus. Nuo pilies bokštų atsiveria puiki Palmos miesto ir įlankos panorama.

Almudainos rūmai  

Almudainos rūmai (Palau Reial de l‘Almudaina) priklauso Ispanijos karaliui. Gotikiniai rūmai išlaikė ir arabiškų architektūros elementų, kadangi anksčiau čia buvo maurų tvirtovė, kuri buvo perstatyta karaliaus Jaume II.

Baluardo muziejus

Tai šiuolaikinio meno muziejus, duris atvėręs 2004 m. Muziejus įsikūręs 16 a. tvirtovėje, Baluard de Sant Pere. Muziejuje eksponuojami 19 a. menininkų tapybos, skulptūros, keramikos darbai.

Palmos akvariumas

Šio įspūdingo jūrų muziejaus įžymybė yra didžiausias Europoje ryklių akvariumas, talpinantis 3,5 mln. litrų vandens. Šiame akvariume gyvena keturių rūšių rykliai. Muziejaus kolekcijoje – įvairių pasaulio jūrų gyvūnija, iš viso per 200 rūšių.

Arabų pirtys 

Arabų pirtys (Banys Arabs) – tai X a. arabiškųjų pirčių liekanos. Istorikai mano, jog tai nebuvo viešosios pirtys, o priklausė vienam iš miesto kilmingųjų. Tepidariumą vainikuoja įspūdingas kolonų laikomas kupolas. Jo šonuose įrengtos 25 ertmės, pro kurias į vidų patenka dienos šviesa.

Ispaniškas kaimelis 

Poble Espanyol, arba Ispaniškas kaimelis – tai Palmos užmiestyje įsikūręs kaimelis, kuriame galima išvysti žymiausių Ispanijos architektūros šedevrų kopijas. Per vieną dieną čia galima aplankyti žymiuosius Granados Alhambros rūmus, Toledo El Greko namą, Madrido įžymybes ir kitus pastatus.

Kitos lankytinos vietos 

Palmoje įsikūrusiame Lėlių muziejuje sukaupta senovinių lėlių kolekcija. Olivaro turgus – tai spalvinga dengta Palmos turgavietė, kurioje galima įsigyti įvairiausių šviežių produktų nuo alyvuogių iki žuvų ir sūrio. Šv. Pranciškaus bazilika (Basilica Sant Francesc) – tai gotikinė bažnyčia Palmos centre. Bažnyčia iškilo 13 a., tačiau vėliau buvo perstatyta. Fundacio Pilar i Joan Miro pastate yra dailininko Miro dirbtuvės bei darbų paroda.