Kelioniumanija.lt

Pamplona – Ispanijos miestas Navaros regione, baskų kalba vadinamas Iruna. Teigiama, jog Pamploną įkūrė garsusis romėnų karvedys Pompėjus.

Pamploną bene labiausiai garsina Los Sanfermines fiestos metu vykstančiais bulių bėgimais. Ši šventė vyksta liepos mėnesį ir pritraukia daugybę nutrūktgalvių iš visos Ispanijos bei užsienio.

Miestas ir ši nevienareikšmiškai vertinama fiesta labiausiai išgarsėjo po to, kai Ernestas Hemingvėjus, sykį papuolęs į patį San Fermino fiestos šurmulį, buvo sužavėtas miesto atmosfera. Tai jį įkvėpė parašyti romaną „Ir pateka saulė“.  E.Hemingvėjus po to dar ne sykį lankėsi Pamplonoje. Čia jis mėgdavo stebėti vietinius gyventojus sėdėdamas viename iš Plaza del Castillo aikštės barų.

 

Lankytinos vietos:

 


Pamplonos katedra

Gotikinio stiliaus Pamplonos katedrą puošia du bokštai. Ši katedra iškilo 12 amžiuje. Kitos Pamplonos bažnyčios – tai Iglesia de San Saturnino bažnyčia, iškilusi toje vietoje, kur šventasis Saturninas masiškai krikštijo pagonis.
Palacio del Gobierno de Navarra

Šie rūmai – tai Navaros regiono valdžios būstinė, esanti Plaza de Castillo aikštėje.
Museo de Navarra

Šis muziejus pasakoja apie Navaros regioną, supažindina su jo istorija, archeologija. Taip pat eksponuojami baskų menininkų kūriniai.
Pilypo II citadelė

Ši penkiakampės žvaigždės formos citadelė iškilo 16 amžiuje, kuomet kraštą valdė Pilypas II.