Kelioniumanija.lt

Sevilija (Sevilla) – miestas pietinėje Ispanijos dalyje, Andalūzijos regione. Mieste gausu turistinių objektų, kurių dauguma mena Viduramžius. Anot legendos, miestą įkūrė graikų herojus Heraklis.

Miestas yra žinomas nuo romėnų laikų. Vėliau buvo svarbus maurų kultūros centras. O 17-18 a. Sevilija buvo vienas svarbiausių Ispanijos kultūros centrų.

Pagrindinės Sevilijos lankytinos vietos išsidėstę dviejuose rajonuose – tai Barrio de Santa Cruz, senasis žydų kvartalas su siaurutėlių gatvelių labirintu, ir El Arenal, arba Sevilijos uosto rajonas.

Sevilija garsėja savo fiestomis – tai triukšminga pavasario šventė Feria de Abril ir giliomis krikščioniškomis tradicijomis garsėjanti Semana Santa, arba Šventoji Velykų savaitė.

Sevilija yra vienas karščiausių žemyninės Europos miestų. Jai būdingas subtropinis Viduržemio jūros klimatas. Vasaros čia paprastai yra karštos ir sausos. Žiemos yra švelnios ir drėgnos, o oro temperatūra praktiškai niekada nenukrinta žemiau nulio.

 

Lankytinos vietos Sevilijoje:

 

Sevilijos katedra

Įspūdingo dydžio Sevilijos katedra stovi vietoj 12 a. pab. statytos mečetės. Gotikinė katedra, viena didžiausių pasaulyje, iškilo 15 amžiuje, katedros statybos vyko apie šimtmetį. Šalia katedros šliejasi La Giralda – tai bokštas, kuris išliko nuo maurų mečetės laikų, kadaise buvęs minaretas. Bokšto viršuje įrengta apžvalgos aikštelė. Nuo maurų laikų išliko ir Apelsinmedžių kiemas, arba Patio de los Naranjos – jį puošia fontanas, kuriame musulmonų tikėjimą išpažįstantys maldininkai kadaise prieš maldas prausdavosi.

 

Sevilijos pilis

Real Alcazar – tai didingi karališkieji rūmai, pastatyti 12 a. maurų rūmų teritorijoje. 14 amžiuje rūmai buvo įrengti ištaigingu mudecharų stiliumi. Rūmuose apstu jaukių kiemelių, spalvingų dekoracijų, įmantrių gipso lipdinių, medžio ornamentų. Šalia rūmų yra nuostabus parkas su fontanais, terasomis ir paviljonais.

 

Hospital de los Venerables

Šie namai 17 a. buvo skirti pagyvenusiems kunigams. Dabar čia rengiamos meno parodos. Išlikusi ir daili barokinė buvusios ligoninės bažnyčia.

 

Calle de las Sierpes

Tai vadinamoji Gyvačių gatvė, arba vienas svarbiausių prekybos centrų Sevilijoje, netoli Plaza de San Francisco aikštės. Čia galima įsigyti ne tik regionui būdingų suvenyrų (vėduoklių, tradicinių skrybėlių), bet ir vietinių gardumynų.

 

Bulių kovos arena

Viena įdomiausių lankytinų vietų Sevilijos El Arenal rajone – tai Plaza de Toros, arba Bulių kovos arena. 17 amžiuje statytą areną puošia barokinis fasadas. Tai viena seniausių bulių kovų arenų Ispanijoje.

 

Metropol Parasol

Tai – didžiausia medinė struktūra pasaulyje. Šis vokiečių architekto J.M.Hermano suprojektuotas futuristinis statinys, primenantis kepurėmis suaugusius grybus, iškilo 2011 m. La Encarnacion aikštėje.