Kelioniumanija.lt

Toledo yra įsikūręs prie Taguso upės ant kalvos. Tarsi karališka karūna, Toledo senamiestį karūnuoja įspūdinga pilis, Alcasar. Toledo neretai vadinamas trijų kultūrų miestu, mat čia bėgant šimtmečiams ir keičiantis valdovams vietos po saule užteko krikščionims, arabams ir žydams. Dėl to miestas yra kupinas kultūrinių įdomybių ir vilioja keliautojus tarsi muziejus po atviru dangumi.

Miesto ištakos glūdi 2 amžiuje, kuomet čia įsikūrė romėnai, savo gyvenvietę pavadinę Toletum. 6 a. vestgotai miestą buvo paskelbę savo sostine, o 8 a. čia atklydo arabai. Po 1085 m., kai miestas buvo atimtas iš maurų, jį paskelbė krikščioniškos Kastilijos karalystės sostine.

 

Toledo katedra

Didingoji Toledo katedra stovi vietoj 7 a. bažnyčios. Ji pradėta statyti 1226 m., o užbaigta 1493 m. ir ilgainiui tapo visos šalies religiniu centru. Katedroje yra persipynę daugybė architektūrinių stilių: eksterjeras yra gotikinis, o interjere vyrauja ispanų dekoratyviniai stiliai. Katedra išpuošta masyviais tapybos darbais, paauksuotais reljefais ir pan., o viską vainikuoja didingas barokinis altorius. Toledo katedros lobyne saugomi vertingi liturginiai eksponatai.

 

Toledo pilis

Toledo pilis (Alcazar) buvo pastatyta Karolio V. Gynybinė pilis šioje vietoje stovėjo jau romėnų laikais, vėliau, keičiantis įtakai, saov tvirtoves čia buvo įkūrę vestgotai bei musulmonai. Pilis smarkiai nukentėjo 20 a. 4 dešimtemtyje, kuomet ją puolė respublikonai. Toledo pilyje įsikūrusi privati biblioteka bei kariuomenės muziejus.

 

El Greco muziejus

Casa-Museo de El Greco muziejuje eksponuojami vieno žymiausių ispanų tapytojų El Greco darbai. Nors nėra tikslių duomenų, ar tikrai El Greco čia gyveno, tačiau ekspozicija yra išties puiki. Pirmajame pastato aukšte įregta koplyčia, kurioje galima išvysti dailiai dekoruotas lubas bei vieno iš El Greco mokinių, Tristano, darbus, o taip pat kitus tapybos kūrinius.

 

Kitos lankytinos vietos

Vaizduojamosios dailės muziejus saugo viduramžių ir renesanso darbų kolekciją. Puerta Antigua de Bisagra – tai vartai, pro kuriuos 1085 m. į užkariautą miestą įžengė Alfonsas VI Kastilietis. Taller del Moro yra muziejus, skirtas keramikai ir kokliams. Mieste išlikę kelios sinagogos – El Transito ir Santa Maria la Blanca.