Kelioniumanija.lt

Valensija (Valencia) – tai trečias pagal dydį Ispanijos miestas, kurį dydžiu lenkia tik sostinė Madridas ir Katalonijos sostinė Barselona. Miestas garsėja čia rengiama Las Fallas švente. Taipogi miestas pripažįstamas populiaraus ispaniško patiekalo iš ryžių – paeljos gimtine, o Valensijos senamiestis yra vienas didžiausių Ispanijoje. Be to, Valensiją garsina keramikos darbai, miestas laikomas vienu iš tarptautinių avangardo meno centrų, o Valensijos uostas yra svarbus krovinių gabenimo uostas Viduržemio jūroje.

Valensijoje idealiai dera jos ilgametė istorija ir modernumas. Miestą, kaip vieną iš daugybės savo kolonijų, 138 m.pr.Kr. įkūrė romėnai.

 

Lankytinos vietos Valensijoje:

 

Valensijos katedra

Valensijos katedra buvo pastatyta 13 amžiuje vietoje buvusios čia mečetės. Katedra stovi pačiame romėnų įkurto miesto centre, manoma, jog šioje vietoje tais laikais stovėjo deivės Dianos šventykla. Katedroje laikoma taurė, kuri netgi laikoma Šventuoju Graliu. Valensijoje yra ir daugiau įspūdingų viduramžiais statytų bažnyčių, pavyzdžiui, Šv.Jonų bažnyčia (14 a.), garsėjanti puikiomis freskomis; taip pat buvusi Tamplierių bažnyčia El Templo.

 

Valensijos Meno ir mokslo miestas

Meno ir mokslo miestas (Ciudad de las Artes y las Ciencias) – tai architekto Santiago Calatravos projektuotas įspūdingų formų centras, kuriame įsikūrę įvairūs muziejai, koncertų bei sporto salės, planetariumas, IMAX kino centras ir kt. Projektas buvo įgyvendintas 1998 m.

 

Jūrų muziejus (Oceanografic)

Valensijos Meno ir mokslo mieste įkurtas Jūrų muziejus – viena iš svarbiausių atrakcijų šeimoms su vaikais ir vienas didžiausių tokio pobūdžio muziejų Europje. Šio jūrų muziejaus įdomybė – povandeninis 70 m ilgio tunelis, kuriuo keliaujant galima pasijusti tarsi jūros dugne. Taip pat yra delfinariumas, Raudonosios jūros akvariumas. Įėjimas suaugusiems – apie 28 EUR.

 

Mercado Central

Valensijos Art Noveau stiliaus centrinis turgus, Mercado Central, įsikūręs 1928 m. statytame pastate. Čia verta užsukti vien jau dėl kvapų, spalvų ir garsų įvairovės.

 

Valensijos zoologijos sodas

Bioparc Valencia – tai Valensijos zoologijos sodas, magiška vieta, supažindinanti su faunos įvairove – gyvūnais iš įvairiausių pasaulio kampelių. Įėjimas suagusiems – apie 24 EUR, vaikams – 18 EUR.

 

Las Fallas muziejus

Museo Fallero įsikūręs šalia Menų ir mokslų miesto. Las Fallas muziejus pristato kasmetinę ir žymiausią Valensijoje kovo mėnesį vykstančią fiestą. Muziejuje sužinosite kas tai per šventė, kodėl ji yra unikali ir kaip jos šventimo tradicijos keitėsi per daugybę metų.

 

Kitos lankytinos vietos

Valensijos priešistorės muziejus, Valensijos istorijos muziejus, Valensijos etnologijos muziejus, Museo de Bellas Artes muziejus demonstruoja paveikslus bei statulas nuo senovės iki 19 a.; Museo Domingo Fletcher muziejus saugo vietinius akmens amžiaus raižinius.