Kelioniumanija.lt

Žirona (Girona) – miestas Katalonijoje, apie 100 km į šiaurės rytus nuo šio regiono sostinės Barselonos. Žironos apylinkėse pirmieji gyventojai buvo iberų gentys, o miesto įkūrimu laikoma romėnų įrengti įtvirtinimai, kurie buvo apjuosti gynybine siena ir buvo pavadinti Gerunda. Dalis šios sienos liekanų yra išlikę iki šių dienų.

Žirona per savo istoriją priešų buvo apgulta daugiau nei 20 kartų, o užkariauta – 7 kartus. Tačiau XIX a. didžioji dalis miesto gynybinių sienų buvo nugriauta, mat miestas plėtėsi.

Jaukus Žironos senamiestis iškilęs ant kalvos virš Onyaro upės. Iš tolo matosi įspūdinga viduramžių katedra, kitų bažnyčių bokštai.

 

Lankytinos vietos Žironoje:

 

Žironos katedra  

Žironos katedra – 11-17 a. statinys, galintis pasigirti plačiausia pasaulyje centrine gotikine nava, kuri buvo pastatyta 15 a. pradžioje. Gotikinės katedros fasadas pasižymi kataloniškojo baroko stiliumi. Greta katedros prisišliejusiame lobyne saugomi vertingi katalikų religiniai gobelenai, statulos ir apeiginės vertybės.

 

Miesto istorijos muziejus 

Miesto istorijos muziejus (Museu d’Historia de la Ciutat) – šiame muziejuje galima susipažinti su Žironos istorija. Muziejus įrengtas buvusio moterų vienuolyno, iškilusio 18 amžiuje, patalpose.

 

Arabų pirtys 

Arabų pirtys (Banys Arabs) – tai 12 a. pastatytas pirčių kompleksas. Viena iš įdomiausių vietų šiose pirtyse – tai aštuonkampis kupolas, pro kurį sklinda natūrali šviesa.

 

Sant Feliu bažnyčia 

Maldininkų gausiai lankoma bažnyčia buvo pastatyta virš Šv.Narcizo ir Šv.Felikso kapaviečių.

 

Archeologinis kelias 

Archeologinis kelias (Passeig Arquelogic) – maršrutas, kuriuo einant galima pamatyti romėniškųjų miesto įtvirtinimų liekanas. Šis maršrutas juosia Žironos senamiestį.

 

Žironos apylinkėse verta aplankyti dailius viduramžių miestelius, pavyzdžiui, Besalu, Perataladą.