Praktinė informacija

Kelioniumanija.lt

Geležinkeliai. Geležinkelių transportas Italijoje puikiai išvystytas, čia nutiesta apie 20 000 km geležinkelių linijų. Didžiausia Italijos geležinkelio kompanija – Trenitalia.

Automobilių transportas. Italija laikoma autostradų – greitkelių, skirtų motorinėms transporto priemonėms, tėvyne. Šiandieną visi greitkeliai yra mokami. Keliaujant automobiliu patogiausia aplankyti Italijos kaimo vietoves ir nedidelius miestelius, tuo tarpu didmiesčių centruose automobiliai paprastai nepageidaujami, jų parkavimas yra labai brangus.

Vandens transportas. Italijoje apie 30 didelių uostų, iš kurių didžiausias yra Genuja (antras pagal dydį Viduržemio jūroje uostas). Venecijoje vienintelis naudojamas viešasis transportas yra vandens transportas.

Oro transportas. Svarbiausi Italijos oro uostai – Romos Leonardo da Vinči ir Milano Malpensos oro uostai. Vietinius skrydžius tarp daugumos Italijos miestų siūlo kompanija Alitalia.

Metro. Metro linijos nutiestos Romoje (2 linijos) ir Milane (3 linijos). Milane ir Romoje taipogi važinėja tramvajai.

Kur apsistoti. Italijoje gausu įvairiausios kokybės ir dydžio viešbučių ir kitų apgyvendinimo įstaigų – pensionų, nuomojamų apartamentų ir kt. Priklausomai nuo miesto, sezono ir apgyvendinimo įstaigos kokybės skiriasi ir kainos. Turizmo sezono metu šalį aplanko daugybė turistų, dėl to keliaujant į Italiją balandį-rugsėjį didžiuosiuose ir turistų labiausiai lankomuose miestuose būtina iš anksto rezervuotis kambarius.

Lietuvos Respublikos ambasada Italijoje.

Viale di Villa Grazioli 9

00198 Roma, Italija

tel. 39 06 8559052,

faks. 39 06 8559053

el.p. info@ltemb.it