Milanas: ką aplankyti Šiaurės Italijoje

Autorius: Kelionių manija , 2014, Balandžio 09d.

Mados sostinė Milanas, romantiški ežerai, paslaptingi istoriniai miesteliai, išsaugoję tūkstančių metų senumo paslaptis, viduramžių senamiesčiai, kopiantys ant kalvų, elegantiškos vilos – tai tik nedidelė dalis to, ką siūlo Šiaurės Italija. Jei planuojate kelionę į Milaną, apsvarstykite galimybę apžiūrėti ir kitas šio regiono įžymybes.

 

Milanas

Lombardijos regiono sostinė Milanas gali didžiuotis ne tik užsitarnautu mados sostinės vardu, bet ir žymiajame La Scala teatre vykstančiomis operomis, 15 a. Sforzų giminės rūmais, Santa Maria delle Grazie vienuolynu, kuriame yra garsioji da Vinčio freska „Paskutinė vakarienė“. Vis tik, bene didžiausia Milano įžymybė yra įspūdingoji gotikinė katedra, Duomo.

 

Milano lankytinos vietos

 

5milanas1.jpg

 

Bergamas

Vos už 50 km nuo Italijos mados ir stiliaus sostinės Milano įsikūręs Bergamas, kurį garsina istorinių sienų supamas senamiestis, vienas gražiausių šalies šiaurėje. Siaurutės vingrios gatvelės, didingi bažnyčių bokštai ir prabangūs viduramžių pirklių rūmai – daugelis apsilankę Bergame pripažįsta, jog šis miestas yra nepelnytai nublankęs Milano pašonėje.

 

5bergamas.JPG

 

Breša

Pusiaukelėje tarp Milano ir Veronos įsitaisiusi Breša (Brescia) – vienas gražiausių miestų Italijos šiaurėje. Šis Lombardijos regiono miestas garsus Unesco paveldu – tai San Salvatore-Santa Giulia vienuolyno kompleksas, iškilęs 8 amžiuje. Įspūdingomis dekoracijomis žymi San Salvatore bažnyčia laikoma vienu svarbiausių ankstyvųjų viduramžių religinės architektūros pavyzdžių.

 

5bresa.jpg

 

Gardos ežeras

Didžiausias Italijoje ežeras, Lago di Garda, yra pamėgtas poilsiautojų dėl švelnaus klimato. Ežero pakrantėse sirpsta vynuogynai, noksta alyvuogės, veši citrinmedžiai. Gardos ežere poilsiautojai buriuoja, aplink ežerą nutiesti dviračių takai. Ežero pakrantės taip pat yra ir mėgiama žygeivių vieta, o šeimos su vaikais skuba į Gardalendą – atrakcionų ir pramogų parką.

 

5gardos-ezeras.jpg

 

Sirmionė

Vienas iš Gardos ežero perlų – nedidelis viduramžių miestelis Sirmionė, kurią praktiškai iš visų pusių supa ežero vanduo. Antikos laikais čia ilsėtis keliaudavo turtuoliai iš Veronos, o šiandien romantikos mėgėjus čia traukia ne tik žydras Gardos ežero vanduo, bet ir 2000 metų senumo Katulo vilos griuvėsiai, 13 amžiaus Rocca Scaligera pilis, pasipuošusi dantytomis sienomis, bei viduramžiškas Sirmionės senamiestis.

 

5sirmione.jpg

 

Verona

Sunku ir pasakyti, kas labiau garsina Veroną – Džiuljetos namas ar Romėnų amfiteatras, trečias pagal dydį iš išlikusiųjų iki šių dienų. Šekspyro „Romeo ir Džiuljetos“ gerbėjai į Veroną traukia ne tik apžiūrėti Džiuljetos namą su garsusiuoju Džiuljetos balkonu, pro kurį Romeo lipo pamatyti savo mylimąją, bet ir Džiuljetos kapą.

 

5verona.jpg

 

Komas

Prie Komo ežero – italų ir užsieniečių mėgstamos poilsio vietos Italijoje – esantis Komas, manoma, buvo įkurtas prieš daugiau nei 2 tūkstantmečius. Alpių papėdėje esanti vietovė traukia kalnų žygeivius, o stačios ir uolėtos ežero pakrantės – išsiilgusius vaizdingų peizažų.

 

5komas.jpg

 

Mantuja

Turtinga menine ir istorine praeitimi garsėjanti Mantuja (Mantova) – trijų ežerų supamas miestas, kurį apie 400 metų valdė Gonzagų šeima. Jų palikimas – ne tik prabangūs Dožų rūmai, spindintys auksu ir sukaupę gausybę meno kūrinių. Kitos Mantujos įžymybės – tai barokinė katedra ir Palazzo del Te rūmai, Gonzagų šeimos vasaros rezidencija.

 

5mantuja.jpg

 

Pavija

Už 35 km nuo Milano įsikūrusi Pavija išsaugojo nemažai viduramžių architektūros palikimo. Virš Pavijos senamiesčio stūkso Viskončių viduramžių pilis, o senamiestį puošia raudonų plytų katedra. Paviją taip pat garsina netoli miesto esantis Certosa di Pavia vienuolynas, kuris buvo pastatytas 15 a. Milano kunigaikščio G.G. Viskončio ir tapo šios šeimos mauzoliejumi. Vienuolyno bažnyčią statė tie patys architektai ir meistrai kaip ir Milano katedrą.

 

5pavija.JPG

 

Kremona

Kremona – dar vienas gražus viduramžių miestas Šiaurės Italijoje. Bene labiausiai Kremoną garsina smuikų gamybos tradicijos. Čia netgi įsikūręs Stradivarijaus styginių instrumentų muziejus.

 

5kremona.jpg

Nuotr. freeimages.com, commons.wikimedia

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama. 

 

 

baneris Milanas-1.jpg