Saturnijos versmės – SPA po atviru dangumi

Autorius: Kelionių manija , 2012, Gruodžio 12d.

Norite pasimėgauti SPA po atviru dangumi? Užsukite į vietovę, vadinamą Saturnijos versmėmis arba kaskadomis (Cascati di Saturnia). Šios versmės trykšta saulėtoje Toskanoje, į pietus nuo žymiojo regiono sostinės Florencijos, netoli Saturnijos miestuko. Čia srūvantis geoterminis šaltinis suformavo įspūdingas kaskadas ir ežerėlius, kurių vandenyje jėgas atgauti mėgo jau senovės romėnai.

Legenda pasakoja, jog kadaise dievas Saturnas, supykęs ant nuolat nesantaikoje ir karuose gyvenančių etruskų ir romėnų, trenkęs žaibu į žemę – būtent toje vietoje ir ištryško šios karštosios versmės. Pagrindinė maudynių vieta yra vadinama Malūno kriokliu, arba Cascate del Mulino, kadangi netoliese stovi senas malūnas.

Mėgstantys SPA procedūras Saturnijos versmėse gali jaukiai pasinerti į vieną iš daugybės natūraliai susiformavusių baseinėlių ir ne tik pasimėgauti šiltu, per 37°C šilumos, versmės vandeniu, bet ir pasimasažuoti palindę po natūraliai krentančiais kriokliais ar čia pat pasivolioti gydomajame purve. Tik reikia pasirinkti tinkamą laiką, mat sezono metu norinčių pasilepinti šiltomis nemokamomis mineralinio vandens voniomis – net tiršta.

Teigiama, jog karbonatais ir sulfatais praturtintas Saturnijų versmių vanduo turi gydomųjų savybių. Tiesa, ir pats  kvapas išduoda, jog vandenyje apstu įvairių mineralų – iš viso apie 2,8 g/l. Netoli natūraliai trykštančių Saturnijos versmių įsikūręs prabangus golfo ir SPA centras Terme di Saturnia.

 

saturnijos-versmes.jpg

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.