Savaitės atostogos saulėtoje Sicilijoje

Autorius: Kelionių manija , 2017, Kovo 10d.

Sicilija – nuostabi sala Viduržemio jūroje, kuri garsėja savo šiltu klimatu, vynu, puikiu maistu ir garsiausiu Europoje veikiančiu ugnikalniu – Etna. Nuostabu ir tai, kad vos po keleto valandų skrydžio iš Kauno jau galima mėgautis sicilietiška saule. Jokių persėdimų, ilgo laukimo ir puikiai tiks bent trumpam pabėgti nuo vėsių ar lietingų orų Lietuvoje.

Lėktuvas leidžiasi tarptautiniame Trapanio oro uoste, kuris yra Sicilijos vakarinėje dalyje. Atostogoms Sicilijoje geriausia išsinuomoti automobilį. Juo pervažiuoti Siciliją nuo Trapanio iki rytinės salos pakrantės užtruks apie 4 valandas (330 – 450 km, priklausomai kokį maršrutą pasirinksite).

Viešbučių pasiūlymai Sicilijoje

Geriausias laikas aplankyti Siciliją

Turizmo sezonas prasideda balandį ir baigiasi lapkritį. Karščiausias yra rugpjūtis, kai temperatūra dieną siekia 35 laipsnius ir daugiau.
Vidutinė oro temperatūra

Ką veikti Sicilijoje?

Sicilijoje įdomu ir patogu keliauti automobiliu. Savaitė – puiki kelionės trukmė. Per savaitę galėsite pajusti miestelių ir siaurų gatvelių dvasią, pasidomėti istorine architektūra, pailsėti paplūdimiuose ar aktyviai pakeliauti gamtoje. Štai kelios idėjos ką galėtumėte aplankyti.

Eričė (Erice) – istorinis miestelis ant kalno viršūnės. Smagu pasivaikščioti ir suvalgyti ledų porciją kartu mėgaujantis ir įspūdingu vaizdu.

 

San Vito Lo Capo – pajūrio miestelis su puikiu paplūdimiu, barais ir restoranais. Netoliese yra Zingaro gamtos rezervatas, kuris labai patiks norintiems pusdienį praleisti aktyviau – pasivaikščioti.

Čefalu (Cefalu) – paplūdimiai, restoranai ir nedidelis, bet gražus senamiestis. Norintiems išsikrauti – kalnas La Rocka, į kurį veda takas tiesiai iš senamiesčio. Pėsčiomis pasiekę viršūnę būsite apdovanoti puikia panorama.

Etnos ugnikalnis – rūkstantis 3330 m kalnas, išsiliejusi lava, krateriai, nušluotų pastatų likučiai – mėgstantiems įspūdingus gamtos reginius. Aktyvesniems yra galimybė keliauti pėsčiomis ir pamatyti kraterius iš arti.

Katanija – patys italai šį miestą vadina „tamsiu“. Jei Sicilijoje vis dar yra mafija, tai ko gero ji yra čia. Jei norite pamatyti kaip atrodo Sicilijos didmiestis, praleiskite čia naktį.

Sirakūzai – graikiškos kultūros perlas Romos imperijoje. Senamiestis įsikūręs Ortigos saloje. Čia verta mažiausiai pusdienį „pabraidyti“ siauromis gatvelėmis. Šiame mieste gyveno ir romėnų kario buvo nužudytas graikų mokslininkas Archimedas.

Agridžento  šventyklų slėnis (Agrigento Valle del Templi) – vienas įspūdingiausių lankytinų istorinių objektų pietų Sicilijoje.

Įdomūs dalykai apie Siciliją

Vairavimas. Jei norite vairuoti kaip sicilietis, lenkite tik per ištisines linijas, pageidautina ten, kur greitis ribojamas iki 50. Sankryžose drąsiai užsiimkite norimą vietą, nes niekas čia jūsų nepagailės. Signalizuokite, tai draugingumo simbolis. Greitį viršykite mažiausiai 40 km/h. Kitais žodžiais tariant, vairuodamas kaip lietuvis, turėsite daug streso, vairuodamas kaip sicilietis – mėgausitės.

Nusikalstamumas ir mafija Sicilijoje greičiausiai nėra išnaikinti, tačiau turistai čia sąlyginai saugūs. Jei turistams kiltų grėsmė, kas gi tuomet valgytų jų mažuosius pomidorus? Kalbama, kad mafija valdo didžiuosius agroūkius ir restoranams  parduoda pomidorus savo nustatytomis, o ne rinkos kainomis. Originalus būdas reketui, tiesa?

Keletas įdomių vietų apsigyventi Sicilijoje

Daugiau viešbučių, vilų ir apartamenų Sicilijoje