TOP 10: gražiausios Italijos salos

Autorius: Kelionių manija , 2014, Spalio 13d.
Italijos pakrantės driekiasi apie 7600 km. Be ilgų ilgaaulį batą primenančių Apeninų pusiasalio pakrančių, ši šalis turtinga ir salų. Šįkart palikime ramybėje didžiąsias Italijos salas – Siciliją ir Sardiniją, kurioms pažinti vienos dienos tikrai neužtenka, ir pasidairykime po žavingas mažesniąsias saleles.

Kaprio sala

Ties Neapolio įlanka iš Tirėnų jūros išnirusi Kaprio sala – viena vaizdingiausių Italijos pakrantėje. Jau turtingieji romėnai kadaise čia turėdavo savo vilas, o dabar sala yra populiari ir turistų, ir vienadienių lankytojų – italų tarpe. Kaprio salos pakrantės uolėtos ir aukštos, čia gausu urvų, grotų. Tačiau nė viena iš jų grožiu neprilygsta Žydrąjai grotai, Grotta Azzura. Į šią grotą galima patekti tik nedideliu laiveliu pro siaurą plyšį, esantį tarp uolos ir vandens. Viduje saulės nutviekstas krištolo skaidrumo vanduo erdvią grotą apšviečia kerinčia melsva spalva.

 

Elbos sala

Ties Toskanos regiono krantais stūksančią Elbos salą labiausiai išgarsino jos neeilinis kalinys – Napoleonas Bonapartas. Napoleono namą, o taip pat ir Archeologijos muziejų galima aplankyti didžiausiame salos mieste – Portoferraio.

 

Ponza

Ponza yra didžiausia Pontine archipelago, išsibarsčiusio Tirėnų jūroje, sala. Šios salos pakrantės yra ir uolėtos, ir smėlėtos, pajūry stūkso vaizdingos gamtos suformuotos arkos ir įvairių formų uolų dariniai, o nedideliuose miesteliuose vingiuoja jaukios gatvelės. Vis tik, salos vizitine kortele tapo Chiaia di Luna pakrantė, kurioje stūkso pusmėnulio formos spalvingos uolos, nusidažiusios balkšvos ir gelsvos spalvos atspalviais.

 

17ponzos-sala.jpg

Chiaia di Luna pakrantė Ponzos saloje

 

Iskija

Didžiausia sala Neapolio įlankoje yra Iskija. Vulkaninės kilmės salos lankytojus iš tolo pasitinka viduramžių tvirtovė Castello Aragonese. Poilsiautojus į Iskijos salą vilioja puikūs paplūdimiai, o taip pat ir karštosios versmės.

 

17iskijos-sala.jpg

 

Favinjana

Ties vakarine Sicilijos salos pakrante nusidriekusi Favinjana kartu su Levanzo ir Marettimo salomis priklauso Egadi salynui. Favinjana garsi ne tik įspūdingomis pakrantėmis ir itin žydru jūros vandeniu, bet ir tradicine tunų žvejyba, vadinama mattanza. Paprastai pro Sicilijos krantus birželio mėnesį migruojantys tunai gaudomi specialiais tinklais, o į juos patekusius tunus žvejai tiesiog užbado žeberklais, nudažydami žydrą jūros vandenį kraujo raudoniu.

 

17favinjanos-sala.jpg

Favinjanos salos pakrantės žavi krištolo tyrumo jūra

 

Madalenos archipelagas

Viena įspūdingiausių Sardinijos salos vietų – tai ties salos šiaurės rytine pakrante, praminta Smaragdine (Costa Smeralda), išsibarstęs Madalenos salynas. Krištolinio vandens supamą archipelagą sudaro per 50 mažesnių salelių ir 7 didžiosios, iš kurių didžiausia yra Madalena. Vienoje iš salų, Budelli, driekiasi įspūdingo grožio rožinio smėlio paplūdimys.

 

17madalenos-sala.jpg

 

Asinaros sala

Ties Sardinijos salos pakrante driekiasi ir dar viena įdomi sala – Asinara. Jos pavadinimas reiškia „apgyvendinta asilų“ – jų iš tiesų šioje saloje, kuri yra paskelbta nacionaliniu parku, yra daugiau nei žmonių. Salos gamta yra ypatingai saugoma ir ja pasigrožėti galima tik su gidais.

 

Strombolis

Tirėnų jūroje, ties šiaurine Sicilijos salos pakrante išsibarstę Lipario, dar vadinamo Eolijos vardu, salyno salelės, kurių įspūdingiausia yra Strombolis – atskirą salą sudarantis didžiulis ugnikalnis, kurio viršūnė virš jūros iššovusi į beveik vieną kilometrą. Nepaisant reguliarių šio ugnikalnio išsiveržimų, Strombolyje gyvena žmonės.

 

17strombolis.jpg

 

Lipari

Didžiausia vulkaninės kilmės Eolijos salyno sala yra Lipari, kuri nuo Sicilijos salos nutolusi apie 30 km į šiaurę. Salos pavadinimas siejamas su Lipariu, kuris graikų mitologijoje žinomas kaip vėjų dievo Eolo patėvis. Viena žymiausių Lipari salos vietų – tai Quatrocci, arba „Keturių akių“ apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria įspūdinga uolėtos pakrantės panorama ir tolyje rūkstantis vulkanas.

 

Lampedūza

Viduržemio jūroje driekiasi Pelagie salynas, kurio didžiausia sala yra Lampedūza. Šis salynas geografiškai yra arčiau Tuniso nei artimiausio Italijai priklausančio taško – Sicilijos salos. Lampedūzos saloje yra ir 2014 m. įtakingo kelionių portalo TripAdvisor lankytojų geriausiu Europoje išrinktas Spiaggia dei Conigli, arba Triušių paplūdimys. Šis paplūdimys vilioja baltu smėliu ir ryškiai žydros spalvos jūra.

 

17lampedusa.jpg

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.