Žymūs maršrutai: Amalfio pakrantė ir Neapolio įlanka

Autorius: Kelionių manija , 2015, Balandžio 25d.

Be abejo, Italijos lankytojų dėmesį dažniausiai traukia Roma, Venecija ir Milanas. Tačiau ši Viduržemio jūros šalis dovanoja ne tik neišsemiamą kultūros lobyną, bet ir nuostabią gamtą. Šįkart siūlome įdomų maršrutą vos už 200 km į pietus nuo Romos.


Gražiausia Europos pakrantė?

Neretai gražiausia Europoje tituluojama Amalfio pakrantė (Costiera Amalfitana) driekiasi pietinėje Sorento pusiasalio dalyje. Šis pajūrio kelias tęsiasi tik apie 50 km, tačiau keliautojus jis stebina ne tik pasakiškais pakrantės uolų ir jūros vaizdais.

Šis kelias – tai nuolatiniai vingiai ir netikėti posūkiai. Tai uolos, kone vertikaliai neriančios į Viduržemio jūros bangas. Tai jaukūs miesteliai, susispietę ties vaizdingąja pakrante, prabangios vilos, pakibę ant uolų ir paskendę tarp alyvmedžių bei citrinmedžių giraičių, kur ne kur paįvairintų pušų žaluma.

Vis dėlto, išsiruošus į nepakartojamų įspūdžių pilną kelionę, reiktų nepamiršti, jog šis kelias vasarą dažniausiai būna perkrautas, čia dažni transporto kamščiai.

Norėdami pamatyti Amalfio pakrantės grožį, važiuokite nuo Sorento kurorto link Pozitano, toliau – link Prajano, Amalfio, Ravelo kurortų.

 

positano-italija.jpg 

Positano, Amalfio pakrantė 

 

Istorinės vietos – lyg ranka pasiekiamos

Be romantiškosios Amalfio pakrantės, esančios Sorento pusiasalio pietinėje dalyje, verta aplankyti ir į šiaurę nuo Sorento esančias vietoves. Ypač, jei domitės istorija.

Neapolio įlankoje stūkso legendomis apipintas Vezuvijaus ugnikalnis, laikomas vienu pavojingiausių Europoje, kadangi jo apylinkėse gyvena apie 3 mln. žmonių. Apylinkės itin tinkamos žemdirbystei, nes dirvožemis čia labai derlingas. 700 m skersmens Vezuvijaus kraterį galima pamatyti užkilus į ugnikalnio viršūnę. Čia taip pat galima išvysti karštų vulkaninių dujų srovių, vadinamųjų fumarolių, kylančių iš ugnikalnio plyšių.

Vezuvijaus papėdėje yra net keletas žymių archeologinių vietovių, iš kurių svarbiausia – Pompėja. Šis antikinis miestas, kaip ir aplinkinės gyvenvietės, buvo sunaikintos 79 m. išsiveržusio Vezuvijaus, užklojusio apylinkes 6 m storio pelenų sluoksniu.

Šiandien Pompėjos griuvėsiai – viena iš labiausiai turistų lankomų vietovių Italijoje. Apsilankymas šioje archeologinėje vietovėje – tai tarsi kelionė laiko mašina 2000 metų į praeitį. Pompėjų liekanos, ilgus šimtmečius tūnojusios po žeme, buvo aptiktos 16 a. pabaigoje, o moksliniai kasinėjimai buvo pradėti tik 18 a. Didelė dalis antikinių vertybių, rastų Pompėjoje, dabar eksponuojama Nacionaliniame archeologijos muziejuje Neapolyje.

 

pompeja-italija-1.jpg

Pompėjos griuvėsiai 

 

Spalvoti vaizdingieji miesteliai

Amalfi – tai miestelis, kurio vardu praminta visa žavingoji pakrantė. Kadaise šis miestelis buvo viena iš keturių Italijos vadinamųjų jūrinių respublikų (kartu su Venecija, Genuja ir Piza). Tai buvo įtakingas, prekybą Viduržemio jūroje kontroliavęs uostamiestis. Dabar tai vaizdingas kurortas, kupinas kavinių ir parduotuvėlių.

Praiano – dar vienas autentiškas, siauromis gatvelėmis išvagotas miestukas Amalfio pakrantėje. Čia terasomis vienas virš kito išsidėstę namai, kuriuos supa sodai.

Ravello – dar vienas vaizdingas miestelis, sakoma, kadaise įkvėpęs kompozitorių R.Vagnerį. Nemaža dalis miestelio namų mena Viduramžius.

Tramonti – tai kalvose įsikūręs miestelis, kurį supa žaluma – vynuogynai ir vaismedžių sodai. 

Positano keliautojus vilioja baltutėliais namais ir žymus savo laiptais, kurių čia daugybė, mat miestelis nutūpęs ant kalvos ir namai išsidėstę kaskadomis. Neretai šis miestukas vadinamas fotogeniškiausiu Amalfio pakrantės perlu. Kadaise, Amalfio respublikos laikais, Positano buvo svarbus Amalfio uostamiestis. Miestas klestėjo 16-17 a. 

 

Romantiškoji citrinų sala

Uolėtos ir aukštos Kaprio salos (Capri) pakrantės – tikras romantikų rojus. Ši 10 kv. km ploto sala yra ties Sorento pusiasaliu, tad lankantis Neapolio įlankos ar Amalfio pakrantėse ją patogu pasiekti keltu iš Sorento, Neapolio, Salerno ar kitų miestų.

Kaprio salą poilsiautojai pamėgo dar romėnų laikais, kuomet Romos imperatorius Tiberijus I a. čia pasistatė savo rezidenciją.

19 amžiuje salą poilsiautojai atrado iš naujo: visų pirma, dėl įstabios gamtos. Uolėtose Kaprio salos pakrantėse gausu olų ir grotų, iš kurių žymiausia – Žydroji grota (Grotta Azzurra). Iki grotos plukdo specialūs kateriai iš pagrindinio salos uosto – Marina Grande. Į grotos vidų plaukiama nedidele valtele pro siaurą plyšį. Saulės spinduliai, patenkantys pro skaidrų žydrą jūros vandenį grotos erdvėje sukuria neįtikėtiną šviesos efektą.

Lygiai taip pat, kaip ir Amalfio pakrantėje, vasaros mėnesiais Kaprio sala dūsta nuo lankytojų. Tad norint ramiai pasimėgauti salos grožiu savo kelionę verta planuoti rudenį ar pavasarį.

 

kaprio-sala.jpg

Kapri sala 

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.