Kelioniumanija.lt

Bormijus (it. Bormio) – 1225 m. aukštyje įsikūręs Alpių miestelis, kuris buvo įkurtas prieš kelis tūkstančius metų. Miestelyje ne tik gausu autentiškų pastatų, šis kurortas garsėja terminiais šaltiniais ir pirčių kompleksais. Teigiama, jog vienoje iš Bormijaus pirčių XV a. pabaigoje lankėsi pats Leoardo da Vinčis.

Žinomiausi SPA kompleksai, įsikūrę netoli Bormijaus – Bagni Vechi ir Bagni Nuovi, kuriose naudojamas natūraliai trykštantis 9 karštųjų versmių vanduo. Šio vandens temperatūra siekia 36-43°C. Apsilankymas šiuose SPA centruose kainuoja apie 40 EUR/asmeniui.

Bormjaus kurortas priklauso Alta Vatellina kalnų slidinėjimo regionui. Šiame regione yra įrengta per 200 km įvairaus sudėtingumo slidinėjimo trasų. Slidinėjimo zona įrengta 1225-3000 m aukštyje virš jūros lygio. Bormijaus kurorte įrengta 20 slidinėjimo trasų, ilgiausia iš jų tęsiasi apie 10 km. Bendras slidinėjimo trasų ilgis – apie 50 km.

Bormijaus kurortas itin populiarus jaunimo tarpe, čia daugybė diskotekų, naktinių klubų, barų. Miestelyje taip pat yra čiuožykla.

http://www.bookbormio.com/