Kelioniumanija.lt

Alberobela (Alberobello) – tai išskirtinis miestelis Italijos Apulijos (Puglia) regione, kuris pasižymi neįprastos architektūros statiniais, savo forma primenančiais baltus kūgelius. Tai – truliai, tradiciniai kaimo vietovių statiniai, būdingi Itrijos slėniui, Valle d’Itria.

 

Truliai (itališkai – trullo) tradiciškai buvo statomi nenaudojant jokių rišamųjų medžiagų, t.y. jie iškildavo tiesiog dedant akmenį ant akmens, dėl to jie būdavo palyginti nedideli. Dabar pagal senovinę technologiją truliai jau praktiškai nebestatomi, dėl to galima išvysti ir kur kas didesnių statinių.

 

Truliai paprastai statomis iš akmenų ir jų sienos yra nubalinamos, tik stogas paliekamas natūralios akmenų spalvos. Keliomis eilėmis išdėlioti akmenys sudaro kūgišką stogą, ant kurio dažnai balta spalva išpiešiami įvairūs simboliniai ženklai. Nedidelio ploto trulius įprasta statyti grupelėmis. 

Alberobela yra bene žymiausia Italijos vietovė, kurioje išlikę apie 450 tradicinių trulių, susispietusių siaurutėlėse gatvelėse.

Dabar truliuose yra įsikūrę ne tik restoranai, kavinės, bet ir viešbučiai, siūlantys unikalią galimybę apsistoti šiuose tradiciniuose išskirtiniuose būstuose.  

Alberobela įsikūrusi maždaug už 55 km į pietryčius nuo Bario miesto pietų Italijoje.