Kelioniumanija.lt

Neretai gražiausia Europoje tituluojama Amalfio pakrantė (Costiera Amalfitana) driekiasi pietinėje Sorento pusiasalio dalyje. Šis pajūrio kelias tęsiasi tik apie 50 km, tačiau keliautojus jis stebina ne tik pasakiškais pakrantės uolų ir jūros vaizdais.

Šis kelias – tai nuolatiniai vingiai ir netikėti posūkiai. Tai uolos, kone vertikaliai neriančios į Viduržemio jūros bangas. Tai jaukūs miesteliai, susispietę ties vaizdingąja pakrante, prabangios vilos, pakibę ant uolų ir paskendę tarp alyvmedžių bei citrinmedžių giraičių, kur ne kur paįvairintų pušų žaluma.

Vis dėlto, išsiruošus į nepakartojamų įspūdžių pilną kelionę, reiktų nepamiršti, jog šis kelias vasarą dažniausiai būna perkrautas, čia dažni transporto kamščiai.

Norėdami pamatyti Amalfio pakrantės grožį, važiuokite nuo Sorento kurorto link Pozitano, toliau – link Prajano, Amalfio, Ravelo kurortų.

 

Svarbiausi Amalfio pakrantės miesteliai:

Amalfi – tai miestelis, kurio vardu praminta visa žavingoji pakrantė. Kadaise šis miestelis buvo viena iš keturių Italijos vadinamųjų jūrinių respublikų (kartu su Venecija, Genuja ir Piza). Tai buvo įtakingas, prekybą Viduržemio jūroje kontroliavęs uostamiestis. Dabar tai vaizdingas kurortas, kupinas kavinių ir parduotuvėlių.

Praiano – dar vienas autentiškas, siauromis gatvelėmis išvagotas miestukas Amalfio pakrantėje. Čia terasomis vienas virš kito išsidėstę namai, kuriuos supa sodai.

Ravello – dar vienas vaizdingas miestelis, sakoma, kadaise įkvėpęs kompozitorių R.Vagnerį. Nemaža dalis miestelio namų mena Viduramžius.

Tramonti – tai kalvose įsikūręs miestelis, kurį supa žaluma – vynuogynai ir vaismedžių sodai. 

Positano keliautojus vilioja baltutėliais namais ir žymus savo laiptais, kurių čia daugybė, mat miestelis nutūpęs ant kalvos ir namai išsidėstę kaskadomis. Neretai šis miestukas vadinamas fotogeniškiausiu Amalfio pakrantės perlu. Kadaise, Amalfio respublikos laikais, Positano buvo svarbus Amalfio uostamiestis. Miestas klestėjo 16-17 a.