Kelioniumanija.lt

Apie 30 km į vakarus nuo Romos esanti Antikinė Ostija (Ostia Antica) – tai senovės Romos uostamiestis, įsikūręs Tiberio upės žiotyse.

 

Ostia Antica archeologinė vietovė be abejo sužavės istorijos mėgėjus, norinčius pažinti romėnų gyvenimo būdą. Neretai ši vietovė yra prilyginama daugiausiai archeologinės medžiagos suteikusiam romėnų miestui Pompėjams (Pompeii), kurį sunaikino galingasis Vezuvijaus išsiveržimas.

 

Ostija buvo įkurta IV a. pr. Kr. gynybiniais tikslais, o Respublikos laikais tapo pagrindiniu Romos komerciniu uostamiesčiu, kuriame daugiausia gyveno jūreiviai bei pirkliai. Tiesa, šiandien dėl upės sąnašų, antikinė Ostija nuo Tirėnų jūros pakrantės nutolusi apie 3 km. Išvertus iš lotynų kalbos, Ostijos pavadinimas reiškia „upės žiotys“.

 

Ostija gyvavo iki VI a., nors jau III a. uostamiestį apgriovė žemės drebėjimai, o penktajame amžiuje nustojus veikti akvedukui ir puldinėjant gotams čia beveik nebeliko gyventojų. Klestėjimo laikais Ostijoje gyveno per 100 tūkst. gyventojų, o viduramžiais šis prekybos centras virto vaiduoklių miestu.

 

Tarp Ostijos griuvėsių galima išvysti antikinį amfiteatrą, buvusias uostamiesčio parduotuves, romėniškas pirtis, šventyklas (iš viso jų buvo 18!), gyvenamuosius pastatus, nekropolį. Pro antikos liekanas veda pagrindinė miesto gatvė, Decumanus Maximus. Atokiau nuo triukšmingosios ir turistų perpildytos Romos esanti Ostija neabejotinai įkvėps įsijausti į senovės romėnų gyvenseną.

 

Iš Romos į Ostiją galima nuvažiuoti traukiniu maždaug per pusvalandį Piramide stotelėje (į ją galima nuvykti Metro B linija) sėdus į Roma Lido traukinį, važiuojantį Ostia Antica kryptimi. Archeologinės vietovės lankymas kainuoja 6,5 EUR. Netoliese įsikūręs Romos Fiumicino oro uostas.

Kelionių idėjos