Kelioniumanija.lt

Viena iš romantiškąją Veneciją supančių salų, Burano sala, arba Isola di Burano, garsėja spalvingais namais, viliojančiais ne tik fotoaparatais apsiginklavusius turistus, bet ir menininkus iš viso pasaulio. Saloje šiuo metu gyvena apie 3000 gyventojų, nors kadaise Burano sala buvo namai daugiau nei 8000 žmonių.

Burano sala nuo Venecijos nutolusi apie 10 km, ją galima pasiekti plaukiant vietiniu vandens transportu, vaporetto. Kaip ir Venecijoje, Burano saloje yra kanalų. Tačiau bene labiausiai Burano salą garsina spalvingi namai, susispietę aplink kanalus ir gatveles. 

Įdomu tai, kad iki šių dienų Burano saloje galioja itin griežtos taisyklės namų savininkams: norint perdažyti savo namą, reikia kreiptis į savivaldybę, kuri informuoja, kokią spalvą turėtų pasirinkti namo šeimininkas.

Tiesa, pasakojama ir legenda, kodėl šios salos namai išdažyti tokiomis ryškiomis spalvomis: esą anksčiau salos gyventojai daugiausia užsiimdavo žvejyba, ir savo ryškios spalvos namą galėdavo matyti plaukiodami ir žvejodami Venecijos lagūnoje iš labai toli. 

Venecijos respublikos klestėjimo laikais Burano saloje gyveno daugiausiai neturtingi žvejai ir ūkininkai. Tuo metu sala garsėjo nėriniais – ir šiandien čia įkurtas Nėrinių muziejus.  

Burano salos pavadinimas kilęs nuo Porta Boreana, kas išvertus į lietuvių kalbą reiškia šiauriniai miesto vartai, t.y. Burano sala yra į šiaurę nuo Venecijos. 

 

Lankytinos vietos Burano saloje

Visų pirma, atvykus į salą, verta pasivaikščioti žavingomis gatvelėmis tarp spalvingų namų. Burano saloje taip pat įsikūręs Nėrinių muziejus (Museo del Merletto). Sala garsėja tradiciniais nėriniais, taip pat čia gaminamos venecijietiškos kaukės ir stiklo gaminiai. 
 

Kelionių idėjos