Kelioniumanija.lt

Ieškantiems unikalių vietų Italijoje Civita di Bagnoregio dažnai būna netikėtas atradimas.

Įsivaizduokite stačią kalvą, kurią supa gilūs kanjonai su tolyje mėlynuojančiu kalnų fonu. O tuomet ant šios tarsi iš niekur išdygusios kalvos uždėkite karūną iš dantytų ir aptrupėjusių, laiko nugairintų senovinių plytų sienų, su vienišu bokštu, stypsančiu karūnos vidury.

Toks Civita di Bagnoregio vaizdas pasitinka keliautojus, klajojančius po Viterbo provinciją centrinėje Italijoje. 

Miestelis buvo įkurtas etruskų pries daugiau nei 2500 metų. Aukštai ant kalvos įsitaisiusį miestelį su išoriniu pasauliu jungia vienintelis kelias, kuriuo gali keliauti tik pėstieji ir, daugių daugiausiai, važiuoti mopedai. Šis labai status kelias jungia Civita di Bagnoregio su kitu miesteliu, Bagnoregio

Už senovinių sienų slepiasi autentiškas ir nuo viduramžių (o gal ir nuo romėnų laikų) beveik nepakitęs miestelis – su siaurutėlėmis gatvėmis, romantiškomis arkadomis, akmenimis grįstu grindiniu, keramikinėmis plytelėmis dengtais stogais ir saulėkaitoje besišypsančiomis pelargonijomis. 

Tiesa, apsilankius Civita di Bagnoregio užplūsta ne tik nostalgija, bet ir liūdesys, mat miestelyje gyventojų belikusi vos saujelė. Be to, veikiamas erozijos trupa ir kalnas, ant kurio taip vaizdingai nutūpęs miestelis. Tad ne veltui Civita di Bagnoregio kartais vadinamas „mirštančiu miestu“.

Civita di Bagnoregio įsikūręs maždaug už 130 km į šiaurę nuo Romos.