Kelioniumanija.lt

Ispaniškieji laiptai, arba Scalina Spagna – tai turistų pamėgta vieta Romoje, tarp Ispanijos aikštės (Piazza di Spagna) ir Piazza Trinita dei Monti aikštės, kurioje stovi to paties pavadinimo bažnyčia.

Ispaniškieji laiptai, savo forma kiek primenantys drugelio figūrą, paprastai būna tiesiog nusėsti turistų. Šie laiptai, kuriuos sudaro 135 pakopos, buvo pastatyti 18 amžiuje. 

Ispanijos aikštei pavadinimas prigijo nuo Ispanijos ambasados. 17 amžiuje visas kvartalas aplink ambasadą buvo laikomas ispanišku. Tradicija rinktis ties ispaniškaisiais laiptais, valandėlę pasėdėti čia gimė jau gana seniai – anksčiau čia daugiausia rinkdavosi menininkai, poetai, dailininkai. Taip Ispaniškieji laiptai ilgainiui tapo susitikimų vieta. 

Ispanijos aikštėje dominuoja barokinis Pietro Berninio (žymiojo baroko architekto Gian Lorenzo Bernini tėvo) projektuotas fontanas Fontana della Barcaccia. Išvertus į lietuvių kalbą, tai reikštų „senosios valties fontanas“. Pasakojama legenda, kad būtent į šią vietą kadaise patvinusi Tibro upė atnešė seną valtį

Nuo Ispanijos aikštės prasideda prabangiomis parduotuvėmis garsėjanti Via Condotti gatvė.

Kelionių idėjos