Kelioniumanija.lt

Antikos laikais Forumas (Foro Romano) buvo Romos visuomeninio ir politinio gyvenimo centras. Pradžioje tai buvo vieta, kur rinkdavosi turgūs, veikdavo viešnamiai ir kitos viešosios įstaigos, tačiau imperijos laikais Forumas tapo svarbių valstybės institucijų, verslo, sandorių, šventyklų vieta. 

Forumą kerta Via Sacra – buvęs šventinių eisenų kelias. Forumas įsitaisęs Palatino ir Kapitolijaus kalvų papėdėje. Netoliese Forumo yra bene žymiausias Romos statinys – Koliziejus. 

Tarp forumo griuvėsių galima pamatyti gerai išsilaikiusias triumfo arkas – Tito ir Septimijaus Severo. Daugumos šventyklų ir kitų pastatų išlikę tik pamatai, laiptai ar kolonos. 

Tarp forumo griuvėsių išlikusios deivės Vestos šventyklos, kurioje vestalės saugodavo šventąją ugnį, liekanos. Taip pat matyti Saturno šventyklos liekanos – joje buvo saugomas valstybės iždas. Dar viena išlikusi šventykla – tai penkių navų Julijų šventykla, kuri buvo pastatyta Julijaus Cezario. 

Forume išlikę ir Senato rūmų, arba Kurijos pastato liekanos. Čia rinkdavosi Romos valdžia, o viduramžiais pastatas buvo pritaikytas bažnyčios reikmėms.

 

Romos Forumo lankymas:

Apsilankymas Romos Forume, Palatino kalvoje ir Koliziejuje kainuoja apie 12 EUR (bilietas galioja dvi dienas). Bilietus galima įsigyti ir internetu.  

Kelionių idėjos