Kelioniumanija.lt

Katakombose romėnų ir ankstyvosios krikščionybės laikais buvo laidojami žmonės, mat miesto ribose laidoti tuo metu buvo draudžiama. Italijoje išlikę daugybė tokių požeminių katakombų, o Romoje galima aplankyti net keletą jų. 

Ties Apijaus keliu, Via Antica Apia parko teritorijoje išlikę San Callisto katakombos. Šios katakombos – tai milžiniški požemiai, kurių labirintai, išsidėstę per kelis aukštus sudaro kelias dešimtis kilometrų.

Dar vienos gerai žinomos katakombos – taip pat ties Apijaus keliu esančios San Sebastiano katakombos, kurias sudaro apie 11 km ilgio požeminiai tuneliai. Šiose katakombose galima apžiūrėti išlikusias ankstyvosios krikščionybės mozaikas ir freskas. 

Romoje lankytojams atviros ir San Domitilla katakombos, kurios laikomos vienomis seniausių. Į šias katakombas patenkama pro bažnyčią, kuri buvo pastatyta 4 amžiuje.

Catacombe di Priscilla taip pat yra vienos seniausių Romoje ir jas galima aplankyti netoli Via Salaria – tai dar vienas svarbus senovės romėnų kelias, vedęs į Romą.  

Po šiuos požemius rengiamos ekskursijos su gidais.