Kelioniumanija.lt

Saturnijos versmės (Terme di Saturnia), esančios saulėtame Toskanos regione, Italijoje, neretai vadinamos tiesiog SPA po atviru dangumi. Šioje vietoje srūva geoterminis šaltinis, suformuodamas įspūdingas kaskadas ir ežerėlius.

Mėgstantys SPA procedūras čia gali ne tik pasimėgauti šiltu +37°C šilumos versmės vandeniu, bet ir pasimasažuoti palindę po natūraliai krentančiais kriokliais ar pasivolioti gydomajame purve. Saturnijų versmių vanduo turi gydomųjų savybių, nes yra kupinas karbonatų ir sulfatų. Atitinkamai, ir vandens kvapas yra prisodrintas sieros. Iš viso mineralų kiekis versmių vandenyje sudaro 2,8 g/l. Saturnijos versmių vandens savybės yra naudingos gydant įvairias odos ligas, virškinamojo trakto, kvėpavimo takų sutrikimus, nosies, gerklės ligas, ginekologines problemas. 

Legenda pasakoja, jog kadaise dievas Saturnas, supykęs ant nuolat nesantaikoje ir karuose gyvenančių žmonių, trenkęs žaibu į žemę – būtent toje vietoje iš vulkano kraterio ir ištryško šios karštosios versmės. Iki šių dienų šioje vietoje trykšta vanduo maždaug 500 litrų per sekundę greičiu. 

Pagrindinė maudynių vieta yra vadinama Malūno kriokliu, arba Cascate del Mulino, kadangi netoliese stovi senas malūnas. Netoliese natūraliai trykštančių Saturnijos versmių įkurtas prabangus golfo ir SPA centras Terme di Saturnia. Tačiau Saturnijos versmėmis galima mėgautis nemokamai.

Saturnijos versmės trykšta apie 110 km į pietus nuo turistų pamėgo Sienos miesto. Nuo sostinės Romos Saturnijos versmės nutolę apie 160 km į šiaurės vakarus.