Kelioniumanija.lt

Sestri Levante – tai dailus Italijos Ligūrijos regiono miestukas, įsikūręs maždaug už 50 km į pietryčius nuo Genujos, didžiausio šios šalies uostamiesčio.

Tai vieta, sužavinti ne tik savo atvirukine pakrante. Tai – vieta, kur jūra susitinka su kalnais, o kvapnus itališkas maistas užburia kiekvieną. Juk Ligūrija garsėja puikiomis jūros gėrybėmis, čia ypatingai mėgiama focaccia duona ir neapseinama be pesto padažo. 

Sestri Levante kur kas dažniau lanko ne užsieniečiai, o patys italai. Turistams kur kas geriau žinomi yra toje pačioje Ligūrijos pakrantėje esantys Cinque Terre miesteliai, nutūpę ant pakrantės uolų ir prabanga dvelkiantis Portofino.

Dar gana neseniai ties Viduržemio jūra įsikūręs miestelis buvo tik apsnūdęs žvejų kaimelis. Senoji miestelio dalis įsitaisiusi vaizdingame pusiasalyje.

Miestelyje yra du pagrindiniai paplūdimiai – Baia del Silenzio (Tylos paplūdimys) ir Baia delle Favole (Pasakų paplūdimys), tarsi įrėminantys pusiasalyje įsikūrusį senamiestį. Pasakų paplūdimio pavadinimą viena iš miestelio pakrančių gavo H.K.Anderseno dėka, mat žymusis danų pasakų kūrėjas kurį laiką gyveno Sestri Levante. 

Kelionių idėjos