Kelioniumanija.lt

Strombolis – veikiantis ugnikalnis Tirėnų jūroje, Lipario (arba kitaip, Eolijos) salyne, į šiaurę nuo Sicilijos salos krantų. Sakoma, jog čia savo vasaros vilą turi italų dizaineriai Dolce ir Gabbana. 

Atskirą salą sudarančio ugnikalnio plotas 12,6 kv. km. Aukštis – 926 m virš jūros lygio, tačiau didžioji vulkano dalis slypi po vandeniu virš jūros dugno Strombolis iškilęs 2700 m.

Tarsi piramidė, iškilusi tiesiai iš melsvų jūros bangų, Strombolis yra vienas iš trijų Italijos teritorijoje esančių aktyvių ugnikalnių. Kiti du – tai Pompėjos miestą kadaise pražudęs Vezuvijus ir Sicilijoje rūkstanti Etna.

Nepaisant reguliarių išsiveržimų, kurie čia beveik nepertraukiamai vyksta jau kelis tūkstančius metų, Strombolyje gyvena žmonės: saloje gyvena keletas šimtų nuolatinių gyventojų. Saloje yra dvi gyvenvietės – Strombolis ir Ginostra. Tačiau gyvenimas čia nėra paprastas – trūksta geriamojo vandens, be to, saloje nėra kelių, tad pagrindinis susisiekimas tarp dviejų gyvenviečių yra laivu. Nors nedideli vulkano išsiveržimai ir nekeliai pavojaus, tačiau Strombolyje nepatariama keliauti be vietinio gido. 

Strombolio krateris yra 700 m aukštyje. Nuolat (kas 10-20 min., kartais su pertraukomis iki 1 val.) išsiveržia vulkaninės bombos, ištrykšta šviesos dujos. Kartais liejasi trachibazaltinė lava. Yra buvę ir didelių išsiveržimų.

Netoliese stūkso ir dar viena Eolijos salyno sala – Vulkano sala, kurioje, anot graikų mitologijos, yra kalvių dievo Hefaisto kalvė. 

Kelionių idėjos