Kelioniumanija.lt

Bolonija (Bologna) – Emilijos-Romanijos regiono sostinė, vienas iš turtingiausių Italijos miestų. Be to, Bolonijos istorinis centras yra vienas didžiausių Europoje.

Mieste gausu viduramžių rūmų, bokštų, bažnyčių ir kitų kultūros paveldo objektų, viduramžių, renesanso, baroko stiliaus pastatų. Bolonija yra septintasis pagal gyventojų skaičių Italijos miestas, kuriame gyvena apie 370 tūkst. gyventojų.

Manoma, jog šioje vietoje pirmoji gyvenvietė įsikūrė dar 1000 m.pr.Kr.

Bolonijoje veikia vienintelis pasaulyje Ledų universitetas – „Carpigiani Gelato University”. Čia taip pat veikia 2012 m. atidarytas Ledų muziejus – „Gelato museum“, supažindinantis su ledų istorija, kultūra ir gamyba. Itališki ledai, arba gelato, yra svarbi itališkos kultūros dalis. Šalyje veikia per 36 tūkst. ledainių, gelateria.

2000 m. Bolonija buvo paskelbta viena iš Europos kultūros sostinių.

 

Lankytinos vietos Bolonijoje:

 

Bolonijos universitetas 

1086 m. įkurtas Bolonijos universitetas (Universita di Bologna) yra seniausias Europoje.

San Domenico

Tai viena svarbiausių Italijoje dominikonų bažnyčių, kurioje palaidotas Šv. Dominykas, dominikonų ordino įkūrėjas.

Due Torri

Tai šiek tiek pasvirę du bokštai – Asinelli (97 m aukščio) ir Garisenda (48 m aukščio) – vienas iš Bolonijos simbolių. 12-13 amžiuje miestą saugojo apie 180 tokių bokštų, iš kurių belikę tik kelios dešimtys. O Due Torri yra žymiausi iš jų.

Bolonijos muziejai

Nacionalinėje meno galerijoje (Pinacoteca Nazionale) eksponuojami 13-18 a. meninkų darbai. Besidomintys istorija gali užsukti į Miesto archeologijos muziejų arba Viduramžių muziejų. Vienas iš įdomesnių muziejų Bolonijoje – tai Ducati transporto muziejus, kuriame eksponuojami Ducati motociklai. Modernaus meno gerbėjų laukia MAMbo – Modernaus meno galerija. O taip pat mieste yra dar daugiau muziejų.

 

Kelionių idėjos