Kelioniumanija.lt

Genuja (Genova) – tai svarbus prekybinis uostas ir Ligūrijos regiono administracinis centras (apie 600 tūkst. gyventojų). Genujos uostas yra didžiausias Italijoje, o miestas – vienas svarbiausių Italijos ekonomikos centrų. Miesto finansinis sektorius klesti nuo Viduramžių, vienas iš Genujos bankų – San Giorgio bankas, veikiantis nuo 1407 m. yra vienas seniausių bankų ne tik Europoje, bet ir pasaulyje.

12-13 a. Genujos respublika buvo viena stipriausių Viduržemio jūros regione ir buvo vienas svarbiausių prekybos centrų.

Genujai prigijęs la Superba pavadinimas, reiškiantis didingoji, taip pabrėžiant šlovingą miesto praeitį. Genujoje yra nemažai žymių lankytinų objektų, be to, dalis senamiesčio yra saugoma Unesco. 2004 metais Genuja buvo paskelbta Europos kultūros sostine.

Spėjama, kad iš Genujos kilęs žymusis keliautojas ir atradėjas Kristupas Kolumbas. Dar vienas žymus genujietis – tai N.Paganinis.

Genujos istoriniame centre apstu žavių aikščių, kurias apraizgęs siaurų gatvelių, vadinamų caruggi, labirintas.

 

Lankytinos vietos Genujoje:

 

La Lanterna

Genujos švyturys, arba La Lanterna yra iš miesto simbolių, nepakitęs nuo 1543 m. Teigiama, jog šis 117 m aukščio statinys yra seniausias iki šių dienų veikiantis švyturys pasaulyje. Iš jūros jis matomas net už 30 km.

Boccaddasse

Tai – istorinis Genujos pakrantės rajonas, dažnai vadinamas senųjų jūreivių rajonu, kuriame mirga autentiški spalvingi namai ir švartuojasi svalvingi laiveliai.

Palazzo Reale 

Karališkieji rūmai, arba Palazzo Reale – tai buvusi Savojos karalių rezidencija su įspūdingu rokoko stiliaus interjeru.

Palazzo Ducale

Buvusiuose Genujos dožų rūmuose, arba Palazzo Ducale, šiuo metu įkurtas meno ir kultūros centras.

Genujos akvariumas

Didžiausias Italijos ir vienas didžiausių Europoje, Genujos akvariumas (Acquario di Genova) yra įsikūręs Genujos senojo uosto rajone. Akvariumo dydis viršija 3 tūkst. kv.m. Šio jūrų muziejaus pastatas primena pasiruošusį išplaukti laivą ir buvo pastatytas minint Kristupo Kolumbo atradimų 500 metų jubiliejų. Jūrų muziejuje gyvena per 5000 jūrų gyvūnų.

Jūreivystės muziejus

Galata Museo del Mare – tai Genujos jūreivystės muziejus, pristatantis įspūdingą uostamiesčio istoriją nuo tų laikų, kai Genujos respublika viduramžiais kontroliavo prekybą Viduržemio jūroje, o uosto dokuose buvo statomi po visą pasaulį plaukioję, naujus kraštus atradę laivai.

Genujos bažnyčios

Bene žymiausia Genujos bažnyčia yra San Lorenzo katedra, kurios stilius yra romaninis-renesanso. Dauguma miesto bažnyčių yra romaninio stiliaus – tai Šv.Donato, Šv.Augustino, Šv.Stepono ir kt. bažnyčios.