Kelioniumanija.lt

Katanija (Catania) – miestas rytinėje Sicilijos salos pakrantėje, prie Jonijos jūros, pačioje aktyvaus Etnos ugnikalnio pašonėje.

Kataniją įkūrė graikai 8 a. pr. Kr. Ne kartą miestas buvo stipriai sugriautas per žemės drebėjimus ir ugnikalnio išsiveržimus, užlietas lava ar užklotas vulkano pelenais, tačiau ir vėl prikeltas gyvenimui.

Barokinis Katanijos senamiestis yra saugomas Unesco.

 

Lankytinos vietos Katanijoje:

 

Romėnų griuvėsiai

Katanijoje išlikę nemažai Antikos laikų statinių griuvėsių – Odeonas, Romėnų amfiteatras ir kt. Romėnų teatras (Teatro Romano) buvo pastatytas iš lavos 2 amžiuje vietoje anksčiau čia buvusio graikų teatro.

Katanijos turgus

Darbo dienomis Katanijoje šurmuliuoja tradicinis turgus, La Pescheria, kuriame rytais galima įsigyti šviežios žuvies ir jūros gėrybių. Šį turgų rasite greta Katedros aikštės.

Dramblio fontanas 

Fontana dell’Elefante, arba Dramblio fontanas, yra Katanijos miesto simbolis. Fontanas buvo suprojektuotas G.B.Vakarinio ir pastatytas 1736 m.

Katanijos bažnyčios

Katanijoje apstu bažnyčių, iš kurių svarbiausia yra Katedra, arba Duomo, kuri pastatyta 11 amžiuje, tačiau buvo perstatyta po 17 a. ją nusiaubusio žemės drebėjimo.

Castello Ursino

13 amžiuje iškilusi Sicilijos karaliaus Frederiko II tvirtovė iškilo kaip jo valdžios simbolis. Dabar čia įsikūręs miesto istorijos muziejus ir meno galerija.