Kelioniumanija.lt

Kremona (Cremona) – tai gražus viduramžių miestas Šiaurės Italijoje. Tačiau bene labiausiai Kremoną garsina smuikų gamybos tradicijos. Čia netgi įsikūręs Stradivarijaus styginių instrumentų muziejus ir kone kiekviename žingsnyje galima sutikti didžiojo meisto Stradivarijaus, kurio smuiką į rankas paimti svajoja turbūt kiekvienas smuikininkas, pėdsakų.

Miestas buvo įkurtas maždaug 200 m.pr.Kr. ir išsaugojo savo viduramžių dvasią, tad čia labai smagu paklaidžioti žaviomis gatvelėmis.

 

Lankytinos vietos Kremonoje:

 

Kremonos katedra 

Kremonos katedra (12 a.) ir greta esanti krikštykla laikomos vienu gražiausių romaninės-gotikinės architektūros pavyzdžių šiaurės Italijoje. Katedrą puošia didžiulis langas-rožė, o greta šliejasi 111 m aukščio Torazzo, arba varpinės bokštas. Į bokšto viršų veda 500 laiptelių, o įveikę juos galės pasigrožėti Kremonos panorama iš viršaus.

Piazza del Comune

Tai pagrindinė Kremonos aikštė, miesto širdis, kurią supa gražiausi Kremonos pastatai. Taip pat čia stovi Palazzo del Comune rūmai.

Museo Stradivariano

Stradivarijaus muziejus įsikūręs Kremonos Palazzo del Comune rūmuose. Šis muziejus supažindina su didžiojo smuikų meistro darbais. Smuikų gamybos genijus Kremonoje gimė 1644 m. ir per gyvenimą pagamino apie 1100 smuikų. Iš jų mūsų dienų sulaukė apie 400 instrumentų. Piazza Roma aikštėje galima išvysti Stradivarijaus antkapį. Stradivarijaus namas, kuriame kadaise gyveno meistras, yra Via Garibaldi gatvėje.