Kelioniumanija.lt

Milanas – Lombardijos regiono sostinė ir antras pagal dydį Italijos miestas. Italijos Lombardijos regionas yra turtingiausias ir tankiausiai gyvenamas šalyje. Pačiame mieste gyvena apie 1,3 mln. gyventojų.

Milano istorija

Milanas buvo įkurtas romėnų 222 m. pr. Kr. ir nuo pat įkūrimo išlikęs svarbiu prekybos centru. Viduramžiais Milanas buvo vienas iš daugelio Lombardijos miestų, pasipriešinusių Šv. Romos imperatoriaus valdžiai.

Nuo XIII a. Milaną valdė Viskonti giminė, o Renesanso laikotarpiu įsigalėjo Sforzų dinastija, kuri tapo reikšminga meno kūrinių globėja.

 

Milano įžymybės

Šiandien Milanas gali didžiuotis ne tik užsitarnautu mados sostinės vardu, bet ir garsiomis operomis, vykstančiomis žymiajame La Scala teatre, viena didžiausių ir įspūdingiausių gotikinių katedrų pasaulyje – Duomo, taip pat vienu seniausių pasaulyje prekybos pasažu – 19 a. įkurta Galleria Vittorio Emanuele II – jungiančiu Duomo katedros ir La Scala teatro erdves.

Milane stovi ir žymiojo menininko bei mokslininko Leonardo da Vinčio skulptūra bei Santa Maria delle Grazie vienuolynas, kuriame yra garsioji da Vinčio freska „Paskutinė vakarienė“, nutapyta 1495-1497 m. Verti dėmesio Sforzų giminės rūmai, pastatyti dar XV a., tačiau vėliau ne kartą perstatyti ir restauruoti, o dabar tapę namais įvairioms meno kolekcijoms ir miesto muziejams.

Be mados ir meno, Milanas žymus stipriomis futbolo komandomis, išskirtine Lombardijos regiono virtuve, taip pat išvystyta automobilių, naftos apdirbimo, maisto, šilko, mados pramone.

Miesto parodų centras ir verslo mugių kompleksas Fiera Milano yra vienas svarbiausių pasaulyje. Šis kompleksas padeda įmonėms plėsti verslo galimybes Italijoje ir užsienyje, dalintis informacija, bendradarbiauti tarpusavyje.

Daugiau informacijos apie Milano lankytinas vietas – žemiau esančiose nuorodose.

 

baneris Milanas-1.jpg