Kelioniumanija.lt

Modena – Po upės slėnyje įsikūręs Italijos miestas. Modeną garsina čia gaminami žymių automobilių kompanijų (Ferarri, Bugatti, Maserati, Lamborghini ir kt.) varikliai. Dėl to miestas neretai vadinamas „variklių sostine“.

Kulinarijos mėgėjai Modeną žino dėl iš čia kilusio balzaminio acto. Modenos balzaminis actas žinomas nuo 11 amžiaus. Šiandien šį actą Italijoje gamina keliolika šeimų, receptūrą ir patirtį perduodančių iš kartos į kartą. Modenos acto gamybai imamos itin saldžios vynuogės, o pats tamsios spalvos actas kaip prieskonis naudojamas įvairiausiems patiekalams gardinti.

Modenos universitetas buvo įkurtas 1175 m. ir yra vienas seniausių Italijoje.

Lankytinos vietos Modenoje:

 

Modenos katedra 

Modenos katedra (Duomo) yra vienas gražiausių romaninės architektūros pavyzdžių Italijoje. Katedra kartu su gotikine kampanile (varpinės bokštu) yra įtraukta į UNECSO Pasaulio paveldo sąrašą. Katedros statybos buvo pradėtos 11 a. pabaigoje ir truko beveik šimtmetį. 83 m aukščio kampanilė buvo pastatyta vėliau (14 a.) ir yra vadinama Torre Ghirlandina.

Modenos dožų rūmai

Šie rūmai iškilo 17 amžiuje ir juos puošia barokinis fasadas. Dožų rūmuose šiuo metu įsikūręs Karo muziejus.

Modenos rotušė

Didžiojoje aikštėje, arba Piazza Grande, stovi gražuolė Modenos rotušė, kurią puošia Laikrodžio bokštas (15 a.).

Ferrari muziejus

Ferrari muziejus įsikūręs netoli Modenos esančioje Maranello gyvenvietėje. Muziejus supažindina su Enzo Ferrari gyvenimu ir padeda lankytojams suprasti, kuo Ferrari yra ypatingi automobiliai.

 

Kelionių idėjos