Kelioniumanija.lt

Palermas (Palermo) – vienas labiausiai turistų lankomų Sicilijos miestų ir Sicilijos sostinė. Palermas yra tarsi muziejus po atviru dangumi, kupinas kultūrinio palikimo, o kartu tai ir kontrastų miestas, kurio gatvėse vyrauja chaotiškas eismas.

Palermo turgeliai vilioja įvairiausiomis gėrybėmis, o gatvės, nors ir nuolat kupinos triukšmo ir eismo dalyvių, taip pat stebina didingais istoriniais pastatais.

Palerme gyvena apie 850 tūkst. gyventojų, tačiau vaikštant miesto gatvėmis atrodo, jog jų čia kur kas daugiau. Kartu su apylinkėmis, Palerma priskaičiuojama per 1,2 mln. gyventojų.

Nepratusiems prie ypatingai intensyvaus eismo patartina į Palermą nevažiuoti automobiliu, nes kelionė chaotiškomis gatvėmis gali lengvai tapti košmaru.

 

Palermo istorija 

Palermas buvo įkurtas finikiečių 8 a. pr. Kr., tuomet jis vadintas Ziz. Vėliau jį pervadino graikai. Tai buvo turtingas miestas jau romėnų laikais, tačiau labiausiai suklestėjo atėjus arabams. Miestas labai nukentėjo II Pasaulinio karo metais dėl oro atakų.

 

Lankytinos vietos Palerme:

 

Normanų rūmai 

Palazzo Reale, arba Palazzo dei Normanni – tai Normanų rūmai, iškilę 9 amžiuje. Įvairiais laikotarpiais šiuose rūmuose buvo įsikūrusi valdžia. Šiuo metu čia įsikūrusi Sicilijos regiono parlamentas.

Kapucinų vienuolynas

Šis Palermo vienuolynas garsus tuo, jog čia iki pat 20 a. buvo mumifikuojami vienuolių palaikai. Katakombose išlikę apie 8000 žmonių palaikai, dėl to čia nepatartina lankytis silpnesnių nervų žmonėms.

Quatro Canti 

Quatro Canti, arba Keturi kampai – tai istorinė vieta Palerme, kur susikerta Corso Vittorio Emanuele ir via Maqueda gatvės. Kadaise tai buvo svarbi miestiečių susitikimų vieta.

Palermo katedra

Duomo – tai Palermo katedra, kurios lobyne saugomos karalienės Konstancos Aragonietės brangenybės. Katedra įsikūrusi Corso Vittorio Emanuele gatvėje.

Vucciria turgus

Viena žymiausių turgaviečių Palerme – Vucciria, kuri savo vaizdais bei kvapais pirkėjus vilioja jau apie 700 metų. Čia galima įsigyti ne tik jūros gėrybių ar vietinių gardumynų, bet ir įvairių amatininkų dirbinių bei rūbų.

Didysis teatras 

Teatro Massimo – tai neoklasikinio stiliaus Didysis teatras, kurį išgarsino scena žymiojo kino filmo „Krikštatėvis“ trečiojoje dalyje.

Palermo archeologijos muziejus

Palerme įsikūręs Museo Archeologico Regionale yra vienas įspūdingiausių archeologijos muziejų Italijoje. Jame eksponuojami radiniai nuo priešistorinių laikų iki arabų viešpatavimo laikų.

Monrealės katedra

Kiek toliau nuo Palermo šurmulio esantį Monrealės miestelį garsina įspūdinga  12 a. katedra. Ji laikoma vienu gražiausių normanų architektūros pavyzdžiu pasaulyje.