Kelioniumanija.lt

Toskanos regione, centrinėje Italijoje įsikūrusi Piza (Pisa) viduramžiais (11-13 a.) buvo labai stiprus miestas, turintis savo laivyną. Piza klestėjo iš prekybos su Šiaurės Afrika ir Ispanija.

Tačiau vėliau uždumblėjus Arno upei prasidėjo Pizos nuosmukis. 1860 m. Toskana, tame tarpe ir Pizos miestas, tapo Italijos dalimi.

Pizos Duomo aikštė ir garsusis Svyrantysis bokštas yra įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

 

Lankytinos vietos Pizoje:

 

Svyrantis bokštas 

13-14 a. statytas Svyrantis bokštas (Torre Pendente) yra Pizos miesto vizitinė kortelė. Bokštas garsus tuo, jog yra pasviręs, be to, žymusis mokslininkas Galilėjo Galilėjus čia atliko savo mokslinius bandymus, tirdamas krintančius kūnus. Bokštas pradėjo svirti dar neužsibaigus jo statyboms, kadangi gruntas buvo smėlingas ir dumblėtas.

Tačiau miesto gyventojai turi ir kitą versiją, kodėl bokštas yra pasviręs. Anot legendos, dieną, kuomet naujai pastatyta kampanilė turėjo būti pašventinta, architektas, negavęs užmokesčio už savo darbą iš valdžios, nueidamas sušuko: „Eikš su manimi“. Ir staiga varpinė ėmusi svirti. Tuomet miesto konsulas ėmė atsiprašinėti architekto ir sumokėjo visą skolą, o kampanilė daugiau nebesviro.

Stebuklų laukas

Campo dei Miracoli, arba Stebuklų lauke stovi tokie garsūs Pizos pastatai kaip Svyrantis bokštas, romaninė 11 a. katedra (Duomo), krikštykla, taip pat čia yra Campo Santo kapinės.

San Mateo muziejus 

Museo Nazionale di San Mateo muziejuje, kuris įsikūręs viduramžių vienuolyne, galima pamatyti 12-17 a. meno kūrinių.

I Lungarni di Pisa

Arno upės pakrantės Pizoje – iš tiesų įspūdingos ir viliojančios romantiškiems vakaro pasivaikščiojimams. Čia akį traukia senieji puošnūs pastatai, tiltai, bažnyčios ir aikštės. Na, o kiekvieną birželį Arno pakrantės kviečia į nepaprastą šventę – Luminara di San Ranieri. Tai Pizos globėjo San Ranieri garbei rengiama šventė, kurios metu abiejuose upės krantuose esantys pastatai pasipuošia tūkstančiais švieselių, rengiama regata, o ant miesto tiltų vyksta istorinis „Gioco del ponte“ (liet. Tilto žaidimas), kurio metu dvi priešininkų komandos traukia vežimą.