Kelioniumanija.lt

Trapanis – tai miestas Sicilijos šiaurės vakarinėje pakrantėje. Tai svarbus žvejybos uostas, o taip pat – vartai į netoliese esančias Egadi salas.

Pasakojama legenda, kad Trapanio miestas ėmė kurtis toje vietoje, kur kadaise nukrito deivės Demetros pjautuvas.

Dauguma miesto senųjų pastatų yra baroko stiliaus. Trapanis garsėja savo Vėlykų tradicijomis: ši pavasario šventė čia švenčiama visą savaitę, miesto gatvėmis žygiuoja teatralizuotos procesijos. Tradicija rengti procesiją Didįjį Penktadienį gyvuoja nuo 17 a. pradžios ir yra viena seniausių Europoje.

Palei Trapanio pakrantę yra keli poilsiautojų pamėgti paplūdimiai – Marausa ir Lido San Giuliano.

Trapanyje galima aplankyti Priešistorės ir jūros muziejų, kuris įsikūręs 17 a. statytame Ligny bokšte. Taip pat vertas dėmesio Druskos muziejus (Museo del Sale), kuriame supažindinama su druskos gavyba (iš jūros).

Nuo Trapanio link Marsalos pakrante driekiasi vadinamasis Druskos kelias, kuriuo važiuojant galima pasigrožėti nuo romėnų laikų eksploatuojamais druskos gavybos tvenkiniais ir greta jų pūpsančiomis baltutėlėmis druskos krūvomis.

Šalia Trapanio taip pat verta aplankyti istorinį Eričės miestelį, kuris laikomas vienu vaizdingiausių Sicilijos saloje. Šis nedidelis miestelis ne tik garsėja bažnyčių gausa, bet ir apdovanoja kvapą gniaužiančiais apylinkių vaizdais – nuo kalno, ant kurio įsikūrusi Eričė matosi net ir Egadi salynas.

 

Kelionių idėjos