Kelioniumanija.lt

Verona – tai įdomus šiaurės Italijos miestas, kuriame gausu ir romėnų, ir viduramžių laikų palikimo. Be to, Veroną išgarsino Viljamo Šekspyro drama „Romeo ir Džiuljeta“.

Veronoje gyvena apie 260 tūkst. gyventojų. Miestas įsikūręs prie Adige upės, kurią kerta dailūs senoviniai tiltai.

Verona yra įtraukta į Unesco pasaulio kultūros paveldo sąrašą, kadangi mieste yra daug istorinių pastatų, taip pat romėnų paveldo objektų. Verona jau nuo 3 a.pr.Kr. buvo svarbus romėnų prekybos centras.

 

Lankytinos vietos Veronoje:

 

Džiuljetos namas ir Džiuljetos kapas

Šias dvi vietas būtinai aplanko Šekspyro „Romeo ir Džiuljetos“ gerbėjai. Džiuljetos name, Casa di Giullieta (23 Via Cappello), yra garsusis Džiuljetos balkonas, pro kurį Romeo lipo pamatyti savo mylimąją. Įdomu tai, jog šis daugiausia turistų fotoaparatų blyksčių sulaukiantis balkonas buvo įtaisytas tik siekiant pritraukti daugiau turistų. Ir iš tiesų, jų čia paprastai būna minios.

Romėnų palikimas

Veronoje esantis romėnų amfiteatras, arba Arena di Verona – tai trečias pagal dydį tokio tipo amfiteatras, baigtas statyti apie 30 m. po Kr. Apie 30,000 žiūrovų kadaise talpinusiame amfiteatre ir šiandien rengiami operos pasirodymai. Antikos gerbėjams verta pamatyti ir Teatro Romano – romėnų teatrą, pastatytą 1 a. pr. Kr., o taip pat užsukti ir į Archeologijos muziejų – jame gausi romėnų laikų radinių kolekcija.

Piazza Erbe 

Tai yra pagrindinė Veronos miesto aikštė, kurioje šurmuliuoja turgus jau daugiau nei 2000 metų. Romėnų laikais tai buvo svarbiausia miestiečių susitikimo vieta – forumas.

Castelvecchio 

14 a. iškilusioje pilyje šiuo metu veikia meno galerija, garsėjanti Madonų kolekcija. Tiesa, Napoleono karų ir Antrojo pasaulinio karo metu pilis buvo smarkiai apgriauta, tačiau vėliau atstatyta. Ponte Scaligero – tai 14 a. statytas tiltas, kuris atlikdavo Castelveccio pilies gynybines funkcijas.

Veronos bažnyčios 

Žymiausios miesto bažnyčios yra Duomo – 12 a. statyta Veronos katedra, San Zeno Maggiore – 12 a. iškilusi puošni romaninė bažnyčia, bei Santa Maria Antica bažnyčia.

Torre dei Lamberti

Tai bokštas, kuriame įrengta apžvalgos aikštelė apdovanoja kvapą gniaužiančia Veronos panorama. 84 m aukščio bokštas iškilo 12 amžiuje.

Gardalendas

Netoli Veronos įsikūręs bene žymiausias Italijos atrakcionų parkas Gardalendas, garsėjantis pašėlusiais linksmaisiais kalneliais. Daugiau apie Gardalendą