Kelioniumanija.lt

Favinjana (itališkai – Favignana) – tai nedidelė sala šalia didžiausios Viduržemio jūroje Sicilijos salos. Favinjana, kartu su Levanzo ir Marettimo salomis sudaro Egadi salyną. Iš viso šiose trijose salose gyvena apie 4600 gyventojų. Manoma, jog šios salos buvo apgyvendintos jau priešistoriniais laikais. 

Favinjanos sala garsėja įspūdingomis pakrantėmis, žydru jūros vandeniu. Salos forma primena drugelį, tad ji neretai vadinama La Farfalla, kas išvertus iš italų kalbos ir reiškia drugelį.

Nuo seno Favinjanos saloje buvo verčiamasi tunų žvejyba. Tradicinė tunų žvejyba vadinama mattanza. Tai gana žiaurus būdas gaudyti šioms didžiulėms žuvims. Paprastai pro Sicilijos krantus birželio mėnesį migruojantys tunai gaudomi specialiais tinklais, vadinamais camera della morte. O į tinklus patekusius tunus sušokę žvejai tiesiog užbado žeberklais. 

Dar vienas tradicinis saloje puoselėtas amatas buvo tufo kasimas. Iškastas tufas būdavo eksportuojamas į Siciliją ir šiaurės Afriką.

Pagrindinis salos miestas – Favignana citta – įsikūręs vadinamojo „drugelio“ centre ir yra svarbiausias miestas visame Egadi salyne. Virš miesto iškilęs Santa Caterina fortas.

Į Favinjanos salą galima patekti plaukiant laivu ar kateriu iš Trapanio uosto Sicilijoje.